MHP'li Bülbül Sakaryaspor'a saldırı konuştu

MHP'li Bülbül Sakaryaspor'a saldırı konuştu

PAYLAŞ:
MHP'li Bülbül Sakaryaspor'a saldırı konuştu

SPOR

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili, Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Sakaryasporlu futbolcuların maruz kaldığı saldırının vahim ve Türk futbolu açısından kabul edilemez olduğunu ifade etti.

BengütürkTv’de bugün Günün Raporu adlı programın canlı yayın konuğu olan ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunan MHP Grup Başkanvekili Levent Bülbül, Sakaryaspor’unAmedspor maçına da değindi.

“Görüntüleri izledikten sonra çok fazla söze gerek kalmıyor” diyen Bülbül, “Efendim hakemle görüşülmüş, kesici alet kullanılmamışta, bu yaralamalar tırnakla yapılmış. Bir insanın yapabileceği bir şey değil bu. Bunlar yargıya taşınmıştır. Gerekli takibatın yapılacağına inanıyoruz, güveniyoruz. Sakaryaspor Başkanımızı da aradık. Bu konuda hem bakanlık nezdinde hem Türkiye Futbol Federasyonu nezdinde bizlerde gerekli girişimlerde bulunup, Sakaryaspor’un bu haklı mücadelesinde, sonuna kadar yanında olacağımızı ifade etmek istiyorum.  Türkiye’de illa Sakaryalı olmaya gerek yok. Bunu Türk futbolu adına kabul etmek, gelecekte yaşanabilecek her türlü kötülüğün zeminini hazırlamak demektir. Bu eğer hakkıyla cezasını bulamazsa yarın ortaya çıkabilecek infiallerin sorumluları, bu konuda hakkıyla cezayı vermeyen, gerekli soruşturmayı yapmayanların üzerinde olacaktır” dedi.

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun verdiği ve basına yansıyan soru önergesiyle alakalı da konuşan Bülbül, şunları söyledi:

“Soru önergesine bakıldığında; Hem Sakaryaspor'un mağduriyetinden bahsediyor gibi yapıyor, hem de Amedspor'la alakalı bir takım değerlendirmeler yapıyor ama orada gizli olan bir maksat var. Diyor ki; Polis, devlet acaba gereken tedbirleri almadı da özellikle böyle birşeyin oluşması için bir zemin mi, hazırladı diyor. HDP'linin derdi başka. Burada başka maksatlar var. HDP, alacak Sakaryaspor’un bu manada, Amedspor ile yaşadığı hadiselerde,Sakaryaspor’un yaşadığı mağduriyet için spor bakanlığına soru önergesi verecek. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Dertleri başka. Her yerde olduğu gibi, her yerde katil devlet dedikleri gibi, bugün uç veren bir şeyin, yarın daha beter bir duruma gelmesi durumunda ortaya çıkan tablonun sorumlusu olarak, bugünden devleti katil ilan etmenin zeminini şu an hazırlamaktalar. Bunları iyi niyetle izah etmek mümkün değil. Nedense bu tür şeylerde Sakarya her zaman kullanılmaya, ismi kullanılmaya, insanlarımızın vatansever duyguları istismar edilmeye çalışılmaktadır. Buna biz müsaade etmeyeceğiz. Amedspor, Sakarya’ya geldiğinde, Sakaryasporkendi antrenman sahaları dahil olmak üzere bütün imkanlarını seferber etmiştir. Sakaryaspor Başkanı Sayın Cevat Ekşi’nin bu noktada beyanları çok dikkat çekicidir. Her türlü misafirperverliği kendilerine göstermiş olmamıza rağmen, basında çıkmış bir iki abartılı haber yüzünden, sanki Sakarya’da Amedspor’a kötülük yapılmış gibi aksettirmekte Türkiye’ye ve Sakarya’ya kötülük etmekti, biz o zamanda da tepki gösterdik, mecliste de bunu dile getirdik. Şimdi bu hadiseye bigâne kalmak, sessiz kalmakta bu memlekete, bu millete yapılacak büyük bir kötülüktür. Bu hadise hem hukuken, hem idari açıdan sonuna kadar irdelenmeli ve incelenmelidir. Gereken cezalar çok vakit kaybetmeden verilmelidir. Aksi takdirde sonrasında bu işin sıkıntıları problemleri hepimizi daha da fazla üzebilir.”

Dikkat! YASAL UYARI: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz