Hasan Hüseyin Kesmen

Hasan Hüseyin Kesmen

ÇANAKKALE’DE İNSANLAR NİÇİN SAVAŞTI Hasan Hüseyin Kesmen

ÇANAKKALE’DE İNSANLAR NİÇİN SAVAŞTI

Besmele, hamdele ve salat u selamdan sonra…

Çok kıymetli Arifiyeli kardeşlerim. Gençler!  Peş peşe yazdığım 28 Şubat ile ilgili yazılarımı bu yazımla sonlandırmak istiyorum.

23 Nisan 1920’de kurulan ilk meclis Kurtuluş Savaşı’nı kazanıyor. Mudanya ateşkesini imzalıyor, Saltanatı kaldırıyor ve Lozan görüşmelerine katılıyor. İlk mecliste dinci milletvekillerinin olması sebebi ile Mustafa Kemal istediği inkılapları gerçekleştiremeyeceğini anlayınca meclisi feshedip seçime gidiyor.

11 Ağustos 1923’de ikinci meclis faaliyete geçiyor. 29 Ekim 1923 yılında Türkiye Cumhuriyeti kuruluyor. Bu ikinci meclis 01 Ekim 1927’ye kadar devam ediyor.

YAHU BEN MÜSLÜMANIM

İkinci meclisin icraatları günümüze kadar tesiri devam edip gelmiştir. Peki neler yapıldı?  Uğur Mumcu’nun kelamıyla “İsviçre medeni kanununa göre evlenen, İtalyan ceza yasasına göre cezalandırılan, Alman ceza muhakemesi kanununa göre yargılanan, Fransız idare hukukuna göre idare edilen ve İslam hukukuna göre gömülen kişiye Türk Vatandaşı denir. Yahu ben Müslümanım.

 Ey kardeşim ister gül ister ağla. Bunlar kanunları getirirken halka bir soralım acaba kabul ediyorlar mı etmiyorlar mı gibi bir referandum falan oldu mu? Olur mu halk cahil halk ne anlar mantığıyla hepsi oldu bittiye getirildi.

Ne zaman inançlı insanlar (inandığını hayatında yaşamaya çalışanlar) iktidarı talep etti irtica yaftası ile yaftalandı. Dinden imandan bahsettiğinde hemen irtica geliyor. Şeriatı getirecekler. Yobaz, gerici, geri kafalı, çağ dışı vb. sözlerle insanları tahkir ettiler. Bu din (İslam) bizi geri bıraktı. Biz batılılar gibi çağdaş uygarlık seviyesine ulaşacağız gibi sözlerle de gençleri zehirlediler.

DAHA BİRÇOK HADİSELER VAR, FAKAT YERİMİZ DAR

Tevhidi Tedrisat Kanunu ile Kur’an- ı Kerim’i yasakladılar. Bu memlekette 1932’den 1950’ye kadar ezan aslı halinden çıkartıldı “Tanrı uludur” gibi laflarla uydurma bir şey icat edilip ezan diye onu okutturdular. Halkın erkek olsun kadın olsun nasıl giyineceğine biz karar veririz dediler ve erkeklere zorla fötre giydirdiler kadınlarında çarşafların yırttılar. Daha birçok hadiseler var. Fakat yerimiz dar.

Halk dindar olduğu için dini değerlerine saldırıyı hiçbir zaman kabullenmedi fakat bu şiddetli baskı 1950 ye kadar amansız bir şekilde sürdü. Darağaçlarında insanları sallandırıp korku imparatorluğu kurdular. Gençler!  Bu tarihi yaşayanları bulursanız lütfen sorunuz. Az söyledik. Siz çok anlayın.

ADNAN MENDERES İLE İKİ BAKANI İDAM ETTİLER

Ne zaman tek partili faşizmden çok partili döneme geçildi. Müslümanlar bir OH çekti. Fakat sen misin ezanı aslına çeviren o zaman senin sonun ölüm. Adnan Menderes ile iki bakanı idam ettiler.

İşte kardeşlerim bu memlekette İslam’ın yüzü güldüğünde laik Kemalist çevre hemen ihtilallerle ya da muhtırayla halkın burnunu yerde sürüttü. 

RAHMETLİ ERBAKAN HOCAMIZ DA ÇOK DİRENDİ, ÇOK ÇALIŞTI

Rahmetli Erbakan hocamız da çok koşturdu, çok direndi, çok çalıştı, çok gayret etti. Ama hedeflediği şeylere ulaşamadı. Lakin o kazandı. Halkın nezdine gönüllere taht kurdu.

Erbakan hocamızın cenazesi nasıl oldu. İhtilal yapan Kenan Evrenin cenazesi nasıl oldu. Herkes hocamıza dua edip rahmetle anarken, 28 Şubatta O’na hücum edenleri ise la ’netle anıyorlar. Allah onları nar bahçesinde daim eylesin. 

NİÇİN ŞEHİT NİÇİN GAZİ OLDU?

Gençler! Çanakkale Deniz savaşını yapan o insanlar niçin savaştı? Niçin şehit niçin gazi oldu? Din için vatan için bayrak için iman için değil mi? Peki 90/100 senedir halkı Müslüman olan hatta Osmanlı bakiyesi olan bu necip milletin ensesinde boza pişirmediler mi? Millet devletin hiçbir yardımı olmadığı halde kendi paralarıyla yaptıkları imam hatipleri kuran kurslarını kapatmadılar mı?

Yakın zaman da meydana gelen 28 Şubat 1997’de Arifiye’de benim başıma da neler geldi. Yok, niye Kur’an öğretiyorsun, yok efendim niye Arapça öğretiyorsun, yok efendim niçin inkılap kanunlarına muhalefet ediyorsun (sarık takıyorsun) diye dört tane ayrı ayrı mahkemeye çıktım. Üçünden ceza aldım birinden beraat ettim. Terörle mücadeleden yargılandım. Allah (cc) o günlere dönmekten bizleri bu necip milleti muhafaza eylesin. Allah’a emanet olun…

 

 

 

Bu makale toplam 548 kez görüntülendi!.

Dikkat! YASAL UYARI: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Lale27 Mart 2018, Salı - 21.38

Ne 28 şubat nede 15 temmuz gibi hain planlardan Allah Turkiyeyi muhafaza eylesin. Sizin gibi çalısanlari da eksik etmesin

Adamsin hocam27 Mart 2018, Salı - 18.23

Sizin bu davada nelerle ugrastiginizi nelerle boguştugunuzu yakindan bilen biri olarak,Allah razi olsun sizden hocam..

Yazarlar