H.Remzi Adıyaman

H.Remzi Adıyaman

PEKİ, 24 HAZİRAN’DAN SONRA? H.Remzi Adıyaman

PEKİ, 24 HAZİRAN’DAN SONRA?

24 Haziran seçimlerinin Türkiye’nin başarılı bir şekilde alması gereken çok önemli virajlardan biri olduğu herkesin malumu.

ALGI KAMPANYALARI YÜRÜTÜLÜYOR

AK Parti’nin önde gelen isimlerinin açıktan, sayın Genel Başkan’ın kısmen örtülü olarak değindiği üzere, başta FETÖ olmak üzere bir çok farklı odaktan ülkenin varlığına ve geleceğine saldırı mahiyetinde spekülatif haberler ve algı kampanyaları yürütülüyor. Bunların en sonuncusu ise, “Tayyip Erdoğan iyi, AK Parti Tu Kaka” şeklinde başlatılan anti kampanyadır. Yeni cumhurbaşkanlığı sisteminin geni halk kitleleri tarafından tam olarak sindirilemediği süreçte, meclisin önemsiz bir onama mercii haline geleceği sanısına kapılan ve büyük kısmı AK Parti seçmenini oluşturan bir kitlenin, atılan oltaya gelerek, “Oyum Başkanlıkta Erdoğan’a milletvekilliğinde Ak Parti’ye oy yok” diyerek sandığa gitmesi hedefleniyor.

AK PARTİ’NİN ÜZERİNE BÜYÜK BİR SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Ancak Cumhurbaşkanı’nın da ifadeleriyle, AK Parti’nin ezici çoğunluğu sağlayamadığı bir meclis bulunması halinde Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığının da hedefe doğru ilerleme noktasında aslında pek de bir şey ifade etmeyeceği açıkça ortaya konulmuş vaziyette. AK Parti’nin burada üzerine büyük sorumluluk düşüyor. Belirlenecek olan milletvekili adaylarının, seçmeninin yukarıdaki hatalı düşünceye kapılmalarını engelleyecek titizlikte ve keskin bir reformun varlığını gösterir nitelikteki isimler üzerinden yapılması gerekiyor.

AK PARTİ’NİN TEK RAKİBİ AK PARTİ’DİR. AMA?

Farkındaysanız, gerek hükümete yakın medyada, gerek çeşitli ideolojilerden muhalif medyada Recep Tayyip Erdoğan’ın kaybedeceği yönünde bir ima dahi yok. En aşırı uçta bulunanlar bile en fazla ikinci turda Erdoğan’ın kazanacağı ama açıktan ama mecazen zikrediyor.

Burada belki de bir klişeye başvurarak şunu söyleyelim ve altını bir başka yönden doldurmaya çalışalım: AK Parti’nin tek rakibi AK Parti’dir. Ama?

***

TEŞKİLATLARDAKİ YORGUNLUK VE VURDUMDUYMAZLIKLARA DEĞİNMİŞTİM

Bir önceki yazımızda, teşkilatlardaki yorgunluk ve vurdumduymazlıklara değinerek AK Parti’nin hali hazırda geldiği noktayı dilimiz dönüğünce anlatmaya çalıştık. Zaten bunlar da herkesten gizlenen, kimsenin bilmediği sır değillerdi. 24 Haziran seçimlerinin galibi eğer Allah’tan bir mani gelmezse Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti olacağına göre ikincil gibi görünen ancak aslında hem AK Parti hem Recep Tayyip Erdoğan ve hem de Türkiye için çok önemli bir konunun tartışmaya açılmasının zamanı geldi de geçiyor bile diyebiliriz.

ŞÖYLE DEDİ SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ: SEÇİM EN ÇOK GENÇLERİN SEÇİMİDİR

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önceki gün yaptığı açıklamalar üzerine kendime uzunca zamandır sorduğum sorulara tekrar tekrar cevap aradım.  Şöyle dedi sayın Cumhurbaşkanı: “Biz, gençlerin enerjisi, dinamizmi, heyecanı ve desteğiyle bugünlere geldik. Gençlere daha iyi bir gelecek bırakmak için vesayete meydan okuduk, Türkiye’ye demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atlattık.” Devamla: “AK Parti gençlerin partisidir. Gençlerimizin, vizyonlarını bizim yaşadığımız sıkıntılara maruz kalmadan hayata geçirmeleri için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni getirdik. Bunun için 24 Haziran seçimleri en çok da gençlerin seçimidir.”

Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarında iki nokta dikkatimi çekti ve aslında bu yazıya da vesile oldu. AK Parti’nin başarısının gençlerin enerjisi ve dinamizmine bağlanması ve gençlerin vizyonlarını hayata geçirmeleri. Doğrudan AK Parti Gençlik Kolları kastedilmiyor olabilir ama ben mesajı alıp doğru yere iletmek istiyorum.

ARTIK SİYASETİN SLOGAN, PANKART VE FOTOĞRAFTAN İBARET OLMADIĞINI ANLAMALARI GEREKMEKTE

Ak Parti Gençlik Kollarının diğer parti gençlik teşkilatlarına nispeten çok daha organize, sayısal olarak fazla ve çok daha diri olduğunu görüyoruz. Ama 24 Haziran’dan sonra iş bu gibi niceliksel verilere yaslanarak kuru bir enerji ve dinamizm ile yürümeyecektir. Başta sayın cumhurbaşkanı olmak üzere AK Parti’nin  kendisine ve Türkiye’ye koyduğu, devlet politikası olarak değerlendirdiği her türlü proje ve köklü reform için enerjik ve dinamik bir gençlik yeterli olmayacaktır. Şu ana kadar yapılması gerekip de yapılmayan/yaptırılmayan iş ve hizmetler üç aşağı beş yukarı tamamlanmış olabilir. Ancak 2053 ve 2071 için, yalnızca kalkınma odaklı olmayan, her şeyden önce ufuk, entelektüel birikim, şuur ve ilkesi olan bir gençlik zaruri olacaktır. Şimdiye dek bedenen seferber olan, idealleri ve büyük ölçekli hedefleri hep “büyüklerine” bırakan gençliği, AK Parti Gençlik Kolları mensubu kardeşlerimi kastediyorum, artık siyasetin slogan, pankart ve fotoğraftan ibaret olmadığını anlamaları gerektiği kanısındayım. Bazı miting ve toplantılarda Cumhurbaşkanı ve Başbakanın sözünü sık sık keserek çoğu taraftar grubundan daha ateşli olan bu gençliğin, işin bir futbol müsabakasından çok daha ciddi olduğunun, Türkiye’nin her sahada yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan gençliğe ihtiyacı olduğunun farkına varması gerek.

24 HAZİRAN BİR BASAMAKTIR GEÇİLİR, PEKİ SONRASI?

24 Haziran seçimleri bir basamaktır, geçilir. Peki sonrası? Onca hedef, tamamlanması gereken reform, Büyük Türkiye? Bu büyük hedef ve sorumluluklara hazır bir gençlik var mı, olacak mı, merak ediyorum? Temennim bu yöndedir. Tekrar söyleyelim, 24 Haziran bir basamaktır geçilir. Peki, 24 Haziran’dan sonra?

Bu makale toplam 2608 kez görüntülendi!.

Dikkat! YASAL UYARI: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Kudal19 Mayıs 2018, Cumartesi - 09.46

Doğru şeylerden bahsediyorsunuz.cok isabetli bir yazı hislerimize tercüman oldunuz

T A M A M18 Mayıs 2018, Cuma - 14.23

S I K I L D I K...

Sadete gel17 Mayıs 2018, Perşembe - 22.13

Görmüşsünüz o zaman.

Seçmen17 Mayıs 2018, Perşembe - 11.24

Yorumunuza katılmamak elde değil, Eğitimde her sene yapılan değişiklikleri, yurtdışından yapılan saman ithalatını, benzin mazot fiyatlarını tartışmadan, kimin neyi gördüğünü anlamak zor.

Yorum16 Mayıs 2018, Çarşamba - 19.03

24 Haziran seçimi bir milletin tekrar ayağa kalkması demek. Bu seçimde farkında olmadan oy kullanan bir vatandaş artık yoktur; diye düşünülebilir, tabi ki; bu durumu biraz hafife almak bu millete basitmiş gibi göstermek veya zaten sonuç belli, gereğini yapmak her vatandaşın görevi diyerek bu seçimi oldu bittiye getirmek, bu seçimden sonra gençlere yönelik birşeyin kalmadığı anlamına gelebilir. Bu durumun böyle olmadığı; Gençlerin kendi özgüvenini bu seçimde 15 Temmuz da olduğu gibi ortaya koyarak milletin iradesi diyerek Türkiye'mizi ayağa kaldıracak başkanlık sisteminin kurulmasını sağlamak alınan oylarla kurulacak olan meclise sahip çıkılması, bu hususta gereğinin genclerle yapılacağı anlamına gelmesi ve bu vurguyla gençleri belki Bilinçlendirmesi doğrultusunda gençlerin geleceğe yönelik planlarında gerçekten ama gerçekten dinamik kararlar almak için zorlanmadan sistematik Türkiye ile olacağının farkına varması sanırım yeterli olacaktır. Dünyada zulme dur diyebilecek tek ülkeyiz bunu atalarımızda da gördük bize de bu yakışır. Biz zaten büyük bir Türkiye' yiz. Artık Dünya da bilsin.

Sadete gel16 Mayıs 2018, Çarşamba - 13.27

Yazar gerçekleri açıkca yazıyor .Takiplerinizi geriye dönüşle bir inceleyin.Burada da açık ve net gördüğünüz üzere.Çoğunun gördüğünü siz göremediyseniz acaba hata sizin mi yoksa her sene eğitimde yapılan değişikliğin mi.Kararsız kaldım.

seçmen16 Mayıs 2018, Çarşamba - 10.59

Bu nasıl yazı, Bu nasıl gazetecilik, güya basın tarafsız ve objektif olacak. Sanki her şey, herkes mükemmel, yapılan hiç bir hata yok. Yazarken iyi yapılanları da , kötü yapılanları da yazacaksın ki millet seçimde kararını ona göre versin. Basının amacı budur. Unutulmamalı ki seçim bir maç değildir.

Gündem arifiyeye16 Mayıs 2018, Çarşamba - 07.41

24 haziran milli bir seçim hep birlikte var olmak tada yok olmak var işin ucunda. Nasıl milli maçta hep berabera3k şimdide iyle olalım. 24 dünden sonra herkes eteğindeki taşları döksün sıkıntı yok. Lütfen yorumlarımız ve yazılarımız bu mahalde olsun

Eheyyy16 Mayıs 2018, Çarşamba - 02.49

Bu yazılandan birşey anlamadıysan daha ne diyelim.Ya işine gelmedi ya da ucu sana dokunanlardan birisisin.Gayet açık ve net anlamak isteyene...

Rte16 Mayıs 2018, Çarşamba - 02.00

Durmak yok yola devam.

Ümit15 Mayıs 2018, Salı - 23.09

Katılıyorum

Sadete gel remzi bey15 Mayıs 2018, Salı - 20.13

Yılların gazetecisi duayeni olarak geçmişte yaptıklarınızı biliyoruz. Mutlaka aynı bilgi ve belgelere sahipsinizdir. Böyle üstü kapalı etliye sütlüye dokunmayan yazılar size yakışmıyor. Bildiklerinizi yazında halk gerçekleri görsün. Hak önünde bizde size şahitlik edelim.

Bilirkişi15 Mayıs 2018, Salı - 16.36

Eline kalemine sağlık Remzi bey. Birilerinin uykuları kaçmış acaba. Acaba biliyor mu yazar mi yapar mı diye :)))

Zerin dalı15 Mayıs 2018, Salı - 16.32

Yerel yönetimler teşkilatlar değişmeli.

AK SEVDALI15 Mayıs 2018, Salı - 16.05

Partinin gerçek sahiplerinin eski kurucu ve teşkilat üyelerinin davalarına sahip çıkmadan bu aymazlık düzelmez. Herkes kahve köşelerinde ahkam kesmeyi bırakacak davasına Reisine sahip çıkacak .Şimdi ismail başkan haklı bence.her yerde ben ulusalciyim ben sosyal demokratım diyen bir insan açık sözlü. Şimdi belediye ve ilçe teşkilâtınıda inandığı davasına göre şekillendirmesi kadar doğal bir şey olamaz.

Sayın Adıyaman15 Mayıs 2018, Salı - 14.54

Önceki yazınızdaki iyiniyet ve halkın sesi olduğunuz uyarılarınızın dikkate alınmadığını aynı hamam aynı tasa devam edildiğini görünce aklıma hz.mevlananin bir sözü geldi . Ne kadar bilirsen bil, anlatabildiklerin, karşındakinin anlayabileceği kadardır. Kısaca ilçedeki arkadaşlarımız dostlarımız dostane yapılan bu uyarıları dikkate almamakta ısrarlı. O zaman bir musibet bin nasihatten iyidir atasözü ile secimi beklemekten başka çare kalmadı kanaatimce. Saygı ve hürmetlerimle.

Arifiyelı15 Mayıs 2018, Salı - 14.26

köklü değişim yenilenme metal yorgunluğu var teşkilatlarda reis vekillerden başladı

...15 Mayıs 2018, Salı - 13.55

cumhurbaşkanı ve dostları şimdiki gençlik kollarını yaşında iken mehmet akif,NFK,sezai karakoç,nuri pakdil,Aliya... gibi akil insanlardan beslenen, şiir edebiyata düşkün dertli gece namazı kılan gençlerdi. şimdikilerin 1 adım sonraki hayali yönetime girebilmek yada kendini belediyeye atabilmek

Şerhh15 Mayıs 2018, Salı - 13.52

Siz TÜrgev ve Tügva gibi vakıflar niye kuruldu sanıyosunuz. Ak gençlikten bi b*k olmayacağını geç de olsa anladılar şükür. Nitelikli adam yetiştirme işini bu vakıflara kaydırdılar. Ak gençlikte bayrak sallayıp marş söylemeye yarıyor. Bide sağda solda fotoğrafa girmeye. En büyük hedefleri Tayyiple aynı kareye girmek:):)

Ak Geçlik15 Mayıs 2018, Salı - 13.48

Öncelikle güzel yazınızdan ötürü sizleri tebrik ederim ancak şu arifiye belediye mejliz üyelerinin geçmişini ve şu anki durumlarını iyi bir araştırın ak partimize ve arifiyemize ne kadar faydalı olmuşlar hepsi vizyonsun insanlar malesef.

Sadık15 Mayıs 2018, Salı - 12.45

İnş Reisimiz milletin gönlünü fethedebilecek adaylarimizi belirler.Sn.Remzi Bey yazınız da harika olmuş.İnş. gören gözler görür. Kalın sağlıcakla...

Sorun başka15 Mayıs 2018, Salı - 12.43

Tespitlerinize katılmakla birlikte secimden sonrada hiç bir setin değişmeyeceği gerçeğini yazmamışsınız. Neden mi. Siyasi hesap ve oyunlarla ak partinin tabanindan gelmeyen entrika ve oyunlarla oluşturulmuş ak parti ilçe teşkilatı ve gençlik kollarına üç sülale hakim yani ilçeyi temsil etmiyorlar. Birilerinin biat erleri olmuşlar. Böyle teşkilatlarda hareketlilik muhalefet iş olmaz.cozum öze millete halka dönmektir çoğulcu katılımcı demokrasidir .

RTE SEVDALISI15 Mayıs 2018, Salı - 12.17

Allah aşkına sayın yazar bu ilçede gençlere örnek olacak bir teşkilat var mı soruyorum size....Ziyaret yemek etkinlik ve sosyal paylaşım hepsi o ...aribana ihtiyaç sahibine mazluma zorda kalmışa dokunan yok hizmet yok yollar ulaşım sağlık berbat bırakın sorunları çözmeyi gündemlerinde bile yok aylardır insanlar alt geçit diyor binlerce insan zulüm görüyor diyor duyan yok büyükler örnek olacak ki gençler de onların yolundan gitsin

Akkadın15 Mayıs 2018, Salı - 12.04

Allah hepimize bu şuurla yetiştirilmiş evlatlar nasip etsin gençlerimize güvenmek zorundayız güzel tespitte bulunmuşsunuz

rumuz15 Mayıs 2018, Salı - 12.03

körlerle sağırlar birbirini ağırlayacak bise değişmeyecek nekadar oportünist varsa partiye dolacak

Ak Parti Mahalle temsilcisi15 Mayıs 2018, Salı - 12.00

Aynı enerjisizlik teşkilatlarda da var Remzi bey. Hele Arifiyede bu tamamen yapılan açılış yemek toplantı ve okul programlarını takip edip boy göstermekten öteye gidemiyor. Kurumlar sorumluluklar ve yetki karmaşası var ilçede kimse halkın gerçekleri ile ilgilenmiyor yapılan yanlışlara dur demeyi bırak sebebini bile araştırmıyor sadece başkanın tasarrufuyla yönetilen ilçemizi ilk yerel seçimlerde büyük hüsranın beklediği kanaatindeyim. alandayım bunu net olarak görüyorum.

Yazarlar