H.Remzi Adıyaman

H.Remzi Adıyaman

Ordayımcılık, Burdayımcılık ya da Yeni Yerel Teşkilatçılık H.Remzi Adıyaman

Ordayımcılık, Burdayımcılık ya da Yeni Yerel Teşkilatçılık

Kişisel işlerimin yoğunluğu nedeniyle bir müddet ayrı kaldık. Öncelikle affınıza sığınıyorum. Arifiye müşterek “derdimiz” fakat tek derdimiz değil, insanın bir de maişet derdi oluyor haliyle. Umarım anlayış gösterir, mazur görürsünüz.

***

Merhum Erbakan Hoca ile başlayan Milli Görüş hareketi, faizsiz ekonomi, İslam Birliği gibi döneminin bir çok hareketine göre çok daha olgun, çok daha net fikri temel ve hedeflerle yola çıkmış, aynı çizgide hemen hemen hiç bir esneklik ya da taviz göstermemiş, ümmet eksenli siyaset çizgisini korumuştu. Dış politikada konjönktür gereği yeterli imkanı bulamasa da, iç siyasette, halkla/seçmenle kurduğu birebir temas, samimiyet ve tevazusu nedeniyle yalnızca hitap ettiği birincil kesime değil; tamamen zıt kutuplarda farklı kesimleri de zaman içerisinde belli noktalarda ikna etti, edemediğinin saygısını kazandı.

MİLLİ GÖRÜŞ ÇİZGİSİNİN TÜM BAŞARISININ ARKASINDAKİ NEDENLER

Başka bir çok nedeni olmakla birlikte, Milli görüş çizgisinin tüm başarısının arkasındaki temel nedenler, söylediğim gibi iç siyasette belirlediği ve inandığı ilkeleri paylaşmadaki, samimi, yüz yüze ve derin tevazu birlikteliğinde yürüttüğü taşradan merkeze/tabandan tavana teşkilat anlayışıdır diyebilirim. Aynı Milli Görüş hareketi, yine kendi ilke ve doğruları neticesinde, günlük olarak değişmeye başlayan siyasi dinamiklere ve sosyo-kültürel değişime ayak uyduramaz hale gelince, işlerliğini maalesef kaybetti ve bunun taban tarafından fark edilmesi tavanı baskılayarak yeni arayışlara sebep oldu. Bu arayış netice itibariyle, biraz daha esnek ya da idare-i maslahatçı karakterde diyelim, Erbakan Hocanın yanındaki isimler ve dışarıdan dahil olan diğer bazı isimlerle birlikte somutlaşarak Ak Parti şeklinde tezahür etti.

AK PARTİ İLK DÖNEMİNDEN ŞU ANA KADAR VAAT ETTİKLERİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Ak Parti ilk döneminden şu an içinde bulunduğumuz döneme kadarki süreçte, vaat ettiği bir çok proje ve köklü değişimi gerçekleştirdiği, Türkiye için maddi ekonomik, bürokratik ya da sembolik bir çok artı değere imza attığı için olduğu kadar; son 5 yıla kadar ki süreçte Milli Görüş hareketinden devralarak yürüttüğü ve hatta yer yer kapsayıcılık yönünden genişlettiği teşkilatçılık  ve seçmen ilişkilerindeki başarısıyla da halen muktedir olmayı başarabilmiştir. Son beş yıl içerisinde ise “hizmet”ten çok ülke bekasına yönelik iç ve dış tehditlere karşı takındığı sert ve istikrarlı tutum nedeniyle biraz da hazırdan yediği acı bir gerçek. Fakat 2001’den takriben 2013’e kadar, samimiyet, tevazu ve bire birlik ekseninde teşkilatlarda/teşkilatlanmada gösterilen maddi manevi fedakarlığın yerini iyiden iyiye maddi tatmin ve ucuz hesaplar almış durumda.

Üst üste kazanılan zaferlerin ardından, Ak Parti teşkilatlarının genelinde bir rehavet baş gösterdi, maddi ve ve manevi fedakarlığın yerini kahir ekseriyetle maddi ve dünyevi menfaatler almaya başladı. Bu ifadeleri benim de kişisel kanaatim olmakla birlikte doğrudan Cumhurbaşkanımızın “metal yorgunluğu” adı altındaki tespit ve ikazları olmasından dolayı rahatlıkla paylaşabiliyorum. Bu metal yorgunluğunun, yukarıda bahsettiğim ve Milli Görüş hareketinin esaslı mirası olan samimi, dertli ve tevazu sahibi teşkilatların bu özelliklerini kaybetmeleri ya da bu ilke ve ahlaktan uzaklaşma olarak yorumluyorum. Ak Parti için bugün hemen herkesi yaptığı bu tespitlerin kısa bir tekrarından sonra, bulunduğumuz mecra nedeniyle konunun Arifiye özelinde de örneklenmesi gerektiği görüşündeyim.

***

Kurucu isimlerini tek tek saymaya gerek görmüyorum. Zaten büyük bir çoğunluğu halen hayatta ve inzivadadır. Arifiye ilçe teşkilatı kurulduğu ve devamındaki yaklaşık on yıllık dönemde, az önce bahsettiğim Milli Görüş hareketinden tevarüs edilen ve genişletilen samimiyet, tevazu, hizmet ve icraat eksenli siyaseti yerele yani Arifiye’ye taşımış ve bunu başarıyla tatbik etmiştir. Bir teşkilattan, daha doğrusu Arifiye ilçe teşkilatından beklentimiz nedir ve ne olmalıdır sorusu gündeme geliyor haliyle? Diğer birçok başlığın öncesinde serdengeçti bir tutumla salt halka hizmet amacıyla, belediyeyi ve diğer icra mekanizmalarını harekete geçirmek, tökezlediği yerde işlerlik kazandırmak, halk/seçmen kanadından yönelen talep ve şikayetlerin giderilmesi için demokratik baskı oluşturmaktır en kaba tabiriyle.

AK PARTİ ARİFİYE  İLÇE TEŞKİLATI VE MECLİS ÜYELERİ, PARTİNİN İLKELERİNDEN UZAKLAŞMIŞ DURUMDA

Ancak gelin görün ki, Ak Parti Arifiye İlçe teşkilatı ve meclis üyeleri uzun sayılabilecek bir zamandır, partinin kuruluş ilkeleri ve siyaset ahlakından tamamen uzaklaşmış, bırakın icra mekanizmalarını harekete geçirmeyi, kendileri dahi ciddi bir harekette bulunamaz hale gelmiştir. Hamasi konuştuğum düşünülecektir. Düşünülsün. Öyle olmamakla birlikte bunda bir sorun görmüyorum. Ancak niyetim kuru hamaset üretmek değil, bilinmesini isterim. Öyle olsa idi bir çok yerel ve ulusal gazete yazarının yaptığı gibi, belli isimleri alkışlayıp belli isimleri tu kaka ilan ederdim ben de. Ancak söz konusu olan Arifiye olunca, iktidar partisinin teşkilatların hali pür melali noktasında merkezdeki hal ile Arifiye’deki durumun paralel gittiğini gördükçe, hüsnüniyetle elimi taşın altına sokma cesareti göstermem gerektiğine kanaat getirdim.

BELEDİYENİN GİRİŞTİĞİ TEK BİR FAALİYET DAHİ SORGUYA ÇEKİLMEMEKTEDİR

Cumhurbaşkanımızın da tespit ettiği, teşkilatlardaki metal yorgunluğu, Arifiye özelinde daha daha kesif ve ciddi bir yorgunluk halini almış, hatta son dönemde teşkilat genelinde yaşanan keyfiyyet kaybının da etkisiyle bir vurdumduymazlık şekline dönüşmüştür. Meclis üyelerimiz, yüzüne bakılır tek bir soru yahut problem gündeme taşıyamamakta ya da taşımak istememektedir. Belediyenin giriştiği tek bir faaliyet dahi sorguya çekilmemektedir. Teşkilat ise, icra makamlarını ve isimler harekete geçirmekten aciz, yalnız içeride ucuz siyasi hesap ve yarışlardan başını kaldırım Cumhurbaşkanımızın ve halkın çağrısına kulak vermiyor. Peki bu parti geleneğinin bel kemiği olan, samimiyet , tevazu, hizmet aşkı vs. İçin ne diyelim. O zaten çoktan yitirilmiş. Sadece sosyal medyada paylaşılan üç beş fotoğraf ile var-mış gibi gösterilmeye çalışılıyor. Aslında olan, metal yorgunluğu fazlasıyla sirayet etmiş bulunan ve Arifiye teşkilat mensupları  tarafından kazandırılan yeni teşkilatçılığın acı bir özetidir. Ak Partili Arifiye Meclis üyelerimiz dahil, gören alışverişte görsün kabilinden, samimi/miş, mütavazı/mış,  halis/miş gibi görünen Arifiye Ak Parti teşkilatı bazı isimler müstesna olmak üzere, metal yorgunluğu kavramına ve teşkilat nosyonuna yeni bir açılım getirdiler maalesef.

YORUM SİZİN

O da başlıkta özetlediğimizdir: Ordayımcılık, Burdayımcılık, yani Arifiye’nin Ak Parti’ye ve Yerel siyasete kazandırdığı, Yeni Teşkilatçılık. En azından bu noktada başarılı olduk diyebilir miyiz? Yorum sizin.

Bu makale toplam 4124 kez görüntülendi!.

Dikkat! YASAL UYARI: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Ak Gençliğe cevap28 Nisan 2018, Cumartesi - 10.09

Sevgili ak gençlik tespitlerinize katılmakla birlikte şark kurnazlığı yapan kim varsa ahmet veysel yusuf vb. Her kimse hesapları tutmayacak Allah nasip etmeyecek rant ve haksızlıklar karşısında susanlar makam mevki para pul beklemesinler. Allah'ın gazabı üzerlerine ne zaman gelecek onu beklesinler. Bizde onların bu hesaplarını bozacaz Allah'ın izni ile. Ümmet can çekişirken Reis üç saat uyku ile ummetin sorumluluğunu üzerinde taşırken ağzına bal çalınanlar her biri başka şekild e nemalansınlar yedikleri diril fitil burunlarindan gelecek. Her kim bu millete ihanet ediyorsa sozde basit siyaset yaptığını zannediyorsa emin olsunlar onları zir günler bekliyor. Milletide kör ve saf zannedemesinler.

Ak Gençlik28 Nisan 2018, Cumartesi - 06.39

Veysel Ünlü abimiz yerel seçimlerde arifşye belediyesi mejlis üyesi olacak e daha sonrada başkan yardımcısı bilginiz olsun ismail başkanla anlaştılar ayrıca ahmet safitürk te tam destek veriyor şimdiden hayırlı olsun RANT KAPINIZ

yalanmı27 Nisan 2018, Cuma - 11.13

mart seçimlerindeünlü bey meclis üyesi olacak hikmetin yerine onun oldugu yer cadıkazanına döner. çünkü çok kincidir .aranıpta bulunamıyan beyefendidir

Haklı kimm26 Nisan 2018, Perşembe - 22.57

Allah senden razı olsun Remzi bey cesaretinizden dolayı.davula bir vurdun sesi nerden geldi.neden doğrulardan bu kadar rahatsız oluyorlar.abi eğer bir kabahatınız yoksa bağırmaya gerek yok.yazılarınızın devamını bekliyoruz

AHMET YAVUZ26 Nisan 2018, Perşembe - 19.49

Ben onu bunu eleştirecek değilim yalnız ALLAH CC AŞKI İÇİN ŞU ARİFİYENİN YOLLARINA ACİLEN BI ÇÖZÜM FAKİRİN BI ARABASI VAR ZOR BELA ALMIŞ ODA YOLLARDA DÖKÜLMEYE BAŞLADI LÜTFEN Bİ ÇÖZÜM

HÜSEYİN ESNAF26 Nisan 2018, Perşembe - 16.35

REMZİ ABİM BENİM YAZDIĞIN BU YAZIYI ANLAYACAK KAPASİTEDE BİR MUHATABIN OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK YAZDIYSAN BU YAZIYI, BOŞ VER UĞRAŞMA. VAKTİNE YAZIK. HİTAP ETTİĞİN KİTLE, BİR KISMI HARİÇ, HEM CAHİL HEM ART NİYETLİ. UĞRAŞMANA DEĞMEZ. ZAMAN HER ŞEYİN İLACI BOŞVER BE ABİ

NİYAZİ KÖFTELER26 Nisan 2018, Perşembe - 16.30

SAYIN ADIYAMAN, BİR AKPARLİ OLARAK VE SİZİN DE AK PARTİYE OY VEREN BİR MEDYA MENSUBU OLDUĞUNUZU BİLEREK SÖYLEMEK İSTİYORUM Kİ. ÜLKEMİZ ZATEN ZOR GÜNLER GEÇİRİYOR. BU GİBİ DÖNEMLERDE PEK ELEŞTİRİLERİMİZİ BİR NEBZE OLSUN ERTELEMEK DE FAYDA GÖRÜYORUM. BAKIN ELEŞTİRMEYELEİM DEMİYORUM. SADECE BİRAZ ERTELEYELİM DİYORUM. YAZINIZIN ALTINA İMZAMI ATMAKTAN ÇEKİNMEM AMA BİRAZ DAHA ANLAYIŞ LÜTFEN. GERİSİ ZATEN YAKINDA GEECEK

Süper26 Nisan 2018, Perşembe - 13.59

İsim verilmemiş ve hedef gösterilmemiş kişi ve kurumlar ve bu kurumlarda görevli olan zatlar.Nedense her haberinizde kendi kendilerini ifla ediyorlar.Yakında bu paylaşım içinde gerekli yerlere şikayet ediceğim hukuk süreci başlatıyorum diyede yazarlar.Sinirleri yatıştığında da tekrar okusunlar ki kim kimi ele veriyor.Bizler herşeyi görüyoruz.Arifiye kurum ve kuruluşları eğitimi nasıl kişilerin elinde buyrun .Remzi Adıyaman onun sesi benim sesim senin sesin HALKIN SESİ.Telekkürler

Ak Partili26 Nisan 2018, Perşembe - 13.39

eski rumuzlu yorumcu kardeş A.S ???? diğerleri kukla diyorsun yani

ESKİ26 Nisan 2018, Perşembe - 12.25

SEÇİM DÖNEMLERİ TEŞKİLATI A.S YÖNETİRALİ BAŞAR KUKLADIR .ÇÜNKÜ HİÇ BİLGİSİ YOK.ALİ BEY ANCAK PROTOLU ANLAR KORUMALARI ĞNLÜ MEHMETTİR ALİ SİYASETİN SESİNİ ANLAMAZ.

ŞARK KURNAZLIĞI26 Nisan 2018, Perşembe - 12.00

Teşkilatta bana muhalif olacak kişileri eski başkan hacca gidince listeleri sinsice değiştirdim hallettim. Sonra encümen oldum hem encümenim hem teşkilattayım siyasi mevkimi kullanarak işci iken mesleğimle hiç alakası olmayan bir makam kaptım hiç işe gitmesem de oluyor zaten benim için uydurulan bir görev bu ondan sonra arabam yoktu bana bir araba verin dedim hem işlerimi gördüm hemde iş yapar gibi göründüm sürekli facemdem bir şeyler yapıyormuş gibi hatta ülkeyi yönetiyormuş gibi paylaşımlar yaptım bütün derneklerde ve okullarda birliklerde görev aldım gravatı boynumdan hiç çıkarmadım şimdi hedefim belediye başkanlığı olmasa başkan yardımcısı olurum yüklü maaş alırım bakarım keyfime bu amacıma ulaşmak için sosyal medyadan sürekli paylaşım yapmam lazım haberlerden düşmemem lazım bu arada emlak işinde iyi para var önceden de haberim oluyor herşeyden bu benim için büyük avantaj ...( Yukarıda şark kurnazlığına bir örnek hikaye uydurulmuştur gerçekle alakası yoktur.) Saygılarımla

ÖYLE DEDI INKAR EDEMEZ26 Nisan 2018, Perşembe - 07.40

Veysel abi sizden butun rantları açıklamanı bekliyoruz birde neden ses çıkarmadığınızı

Ahmet Yildiz26 Nisan 2018, Perşembe - 07.11

Remzicim kovana comak soktun kaliba niye alinmis o encumen musfetesi.nerte gorulmus encumen.ozel makam araci magis ben zaten soyluyorum benim hakkim varsa haram olsun

Ak Gençlik26 Nisan 2018, Perşembe - 06.37

Sevgili veysel ÜNLÜ abim sana sorum şu.arifiye belediyesinde rant varmıdır?varsa bu rant’tan kimler faydalandı?sen teşkilat başkan yardımcısı değilmiydin?madem belediyede rant olduğunu biliyordun neden engel olmadın?bu rant larla ilgili senin bir bağın varmıydı?arifiyeli olarak sende bir açıklama bekliyoruz.saygılarımızla..

AK genclik25 Nisan 2018, Çarşamba - 22.53

Teşkilatlarda çok çalışmış şimdi yeme hakkı doğmuş kendisin e

Mendiva25 Nisan 2018, Çarşamba - 18.29

Cevat Kabil neden bukadar sıkıntı yaptın anlam veremiyor Arifiye konunun muhatapları tamamda siz neden zıplıyorsunuz veysel ünlü belediyeden rant elde eden varsa ilçe başkan yardımcısı olarak gözmü yumdun RecepTayyipErdoğan ın sırtından inin artık insanlar gerçek yüzünüzü gördü Tamam Abicim sen büyük siyasetçisin ne mazeme aldın bu yazıdan

Yarası ilan gocunur25 Nisan 2018, Çarşamba - 17.19

Yazı super remzi bey. Gerçekleri yansıtmış.halkin tercümanı oldunuz. İsim verip hedefte gösterilmemiş. Yanlış yapanlar kendini bilsin millet biliyor demişsin. Ancak birileri suçluluk psikolojisi ile olayı kisisellestirmis faceden hayat hikayesini süsleyerek çocuklar gibi ben yapmadım diyor. Kirk elli yandaşada onaylayınca tamam . Arifiyenin nüfusu 43 bin oldu farkında değil. Yani artık bu devran böyle geldi böyle gitmeyecek. Milletin malını talan edenlerden hesap sorulacak hemde en ağır şekild e bu böyle biline .

Cevat Kabil25 Nisan 2018, Çarşamba - 17.09

Yorumumu doğru okursanız ben tarlada oturmuyorum ben herşeyden önce Akpartiliyim benim dediğim yönetimde hata yapanın isminin verilmesi partiye hizmet etmektir aksi takdirde tüm teşkilat yöneticilerine iftira atılmış olur oda doğru değildir doğruları söylediğinize inanıyorsanız isminizi saklamayın hayırlı günler selam ve dua ile

SONUN OLACAK ŞİİRİ25 Nisan 2018, Çarşamba - 13.45

Peşkeş çekmek için yetim malını, Kuyruk sallayana verip yalını, İsterse karada yüzdür salını, Çaldığın her lokma sonun olacak! Hiç görmedi millet böylesi muzur, Minare çalıyor, kılıfın hazır! Makama güvenip olsan da nazır, Çaldığın her lokma sonun olacak! Şahsi ikbalini gaye eyleyip, Halkın kaderini güya oylayıp, İşine gelmeyen yasa koymayıp, Çaldığın her lokma sonun olacak! Yalanla, dolanla avutsan boşa, Milleti bir süre uyutsan boşa! Dünyayı tümüyle öğütsen boşa, Çaldığın her lokma sonun olacak! Unutma Şahan’ım Hakk’ın emrini, Emrine vakfeyle bütün ömrünü… Ağzınla kuş tutup, görsen umrunu, Çaldığın her lokma sonun olacak! Mehmet Şahan

KABİL KABİL25 Nisan 2018, Çarşamba - 13.36

sİZİN MİLLİ GÖRÜŞTEN GELDİĞİNİZ SÖYLENİYOR NASIL OLUyorda SOSYAL DEMOKRAT dyp CHp hdp YANİ KISACA ÇİZGİSİ OLMAYAN BİRİNİ VE YAPTIKLARINI HERKESİN BİLDİĞİ BİRİNİ SAVUNUYON ANLAMIYOM açık isminle anlatta görelim herkes görsün

YUMURTACI25 Nisan 2018, Çarşamba - 12.42

Bakıyorumda yumurtacı ve avanesi faceden savunmaya geçmiş. Eğer siz bütün olan bitene rağmen ismail ve avansının yanında iseniz yüz yüze geldiğimizde size iki çift sözüm olacak bur dahada haktan davadan bahsetmeden iyi olur. Gerçek ve doğru menfaatine gire değişiyorsa o zaman yumurta satmaya devam edersin.Allah büyük çünkü.

Sinan okuttu nasıl yedun25 Nisan 2018, Çarşamba - 12.39

Arkadaş siz önce bu partininnkurucularindan adam gibi adam olan malını herseyini yokluk zamanında harcayan sinan ozkurtu nasıl yediniz onu anlatın gençler ogrensin

Tavukçu25 Nisan 2018, Çarşamba - 12.32

Tavukları pişirmişem ismaile haberleri göndermişem yeni çiflik hayırkı olsun önce kendi kümesini temizle yavuz

Cevat kabil25 Nisan 2018, Çarşamba - 12.29

Cevat bey biz senin gibi tarlada oturup baskan yagciligi yapmiyoruz yagcilik yapsak adimizi yazariz.elestirdikmi memur oldugumuz icin baskan yardakcilarini devreye sokuyor.teskilat bir butundur tek tek isim vermek yakismaz o sizin dusunceniz.

Allah'a havale etmek25 Nisan 2018, Çarşamba - 12.09

Milletin bir kuruşunu yiyen, gördüğü haksızlıklara susan, devletin beytülmalının talan edilmesine göz yuman , islam düşmaları ile menfaat icabı bir olan onlara fırsat veren ,yaptığı işlerde gerçek hak ve likayat sahipleri yerine kendi paralelini kuran kurumları, teşkilatları aile şirketine çeviren, sırf kendi bekası için çalışan insanlara kumpas kuran, diskalifiye eden, bu günkü şer odaklarının tek hedefinde olduğu gibi REİS yani ülkemiz yani ümmetin dağılmasını bile mübah gören zihniyette eylemde her kim varsa Allah belasını versin. Çoluk çocuğundan çıksın. huzur bulamasın. sesi kısılsın mazlumların hakkını yemeğe fırsat bulamasın. AMİN

ilçe teşkilatına ithafen25 Nisan 2018, Çarşamba - 12.04

BAYBURTLUNUN DENİZ YOLCULUĞU Eskiden insanlar yerlerinden nadiren kımıldarlardı. Küçük bir seyahat, büyük bir telaş ve hazırlığı icab ettirirdi. Bayburtlunun biri İstanbul’a gitmek için Trabzon’a gelmiş. Vapura binerken zangır zangır titriyormuş. İlk defa deniz yolculuğu yapacağından korkuyormuş. Birkaç arkadaşı koluna girerek onu güçlükle gemiye bindirmişler. Bizim karadenizli tayfalar, Bayburtlunun bu haline katıla katıla gülmüşler. Kendisine lâf atıp bir hayli eğlenmişler. Bayburtluyu arkadaşları, denizi görüp midesi bulanmasın diye gamaraya kapatmışlar. Gemi İnebolu açıklarına geldiğinde dehşetli bir fırtınaya tutulmuş. Sağa sola öyle yatıyormuş ki, güvertenin üzerinden kapı gibi dalgalar bir taraftan girip diğer taraftan çıkıyormuş. Alınan tedbirler fayda vermiyor, dehşetli fırtına karşısında geminin batmasından endişe ediliyormuş. Tayfalardan biri, yola çıkmak üzereyken gördükleri Bayburtluyu hatırlamış: “–Ula ha u Bayburtlu acep ne yapayi? Garanti altuna etmişdur...” deyince arkadaşı: “–Ula biz çok ayup etduk. O zavalli adamla alay etduk. Ha bu belâ başumuza onun yüzündan gelmesun! Şu adami bi bulalum. Hem helallaşalum, hem da oğa(ona) yalvaralum, bi dua etsun. Çok saf bi adama benzeyidi. Belki onun duası hurmetine kurtuluruk.” demiş. Hep birlikte gemiyi araştırıp kamerasında korkudan iki büklüm, kusmuş bir halde Bayburtluyu bulup yalvarmışlar: “–Ula arkadaş! Hakkuni bize helâl et. Batacağuk daa. Hem da gel seni bi güverteye çıkaralum. Umum milleti da oraya toplayalum. Sen boyle can u yurekten bi dua et!” Bayburtlu, hakkını helâl ettiğini söylemiş, yerinden kımıldamamaya direnmişse de fayda vermemiş. Onu yarı zorla, yarı yalvarmayla güverteye çıkarmışlar. Milleti de oraya toplamışlar: “–Hadi arkadaş, dua et da biz âmin diyelum.” demişler. Bayburtlu: “–Ben bu geminin haline bir bakayım.” demiş. Önce bir kenarına gelmiş. Gemi aksi istikamete yattığı zaman alttan omurgadaki kırmızı kısmın göründüğünü, diğer tarafa geçip bakınca da aynı durumu görünce karadenizlilere dönüp: “–Arkadaşlar, bu gemiye dua fayda vermez. Bu kökten sallaniyir.” demiş

yorum25 Nisan 2018, Çarşamba - 11.52

chp 80 yıllık cumhuriyet tarihinde yapmış olduklarının tamamını yazmaya kalksa, dikmiş olduğu heykelden başka bir şey yazar mı..! şu anda başında olan yönetici etkisiz eleman olabilir, bu durumu fırsat bilip orası senin burası benim gezmeleri bırakma icraatları sıralama vaktidir. Arifiye sürekli gelişen önü açık bir ilçe kalifiye yöneticileri idarede görmek istiyoruz. Tabi ki..! tatil insanın ihtiyacı fakat vaktini bilmek gerek. sosyal medya da boy boy fotoğraflar kalifiye idarecinin karizmasını sarsar, sosyal medya icraatlar için kullanılmalı.

Halkın sesine cevap.25 Nisan 2018, Çarşamba - 11.31

REİS demek halk demek mazlum demek ümmetin kabul omuş duası demek eyvallah. Ölümüne onunla beraberiz. ama Bu Çalaklarada meydanı bırakmamak lazım yeter artık yaptıkları talan. susarsak davamız daha çok kan kaybeder. bağırsakların temzilenme vakti geldi geçti bile kardeşim. rezillikler paçadan akıyor. adam hala faceden kendini aklamaya dana islam Allah Kur'an demeye çelışıyor üçtane yalakasıda arkandayız diyor. 43000 arifiyeli ne diyor peki. onlaraın fikrini aldınızmı onun için reis ankarayı temzileyecek biz kendi mahallemizi metal yorgunluğundan kastıda resisin işta tamda bunların yaptıkları aslında

Halkın sesi25 Nisan 2018, Çarşamba - 11.23

Bence yazı çok güzel ama bu işe seçimlerden sonra bakalım çünkü reisi n günahı yok.millet Reise oy veriyor

YETER ARTIK SÖZ MİLLETİN25 Nisan 2018, Çarşamba - 11.09

Bakın kardeşlerim. Size sadece insan olduğunuz için değEr veriyorum. Ama ümmet için yola çıkılmış bir partiyi bir teşkilatı bu hale düşürmeye hakkınız yok. Bunun hesabı büyük olur. Allah bir hesap sormaya başladı mı başınız beladan kurtulmaz. bırakın abidik gubidik işleri ne yaptığınız ortada . he vallahi he billahi teşkilat ve encümenlerden toplumun tamamına yakını rahatsız. ben olsam böyle bir durumda kenara çekilirdim.PARTİYİ DE BELEDİYEYİDE İSMAİLİN ÇİFTLİĞİNE ÇEVRİLMESİNE aLKIŞ TUTTUNUZ MÜSAADE ETTİNİZ GÖRDÜĞÜNÜZ HERŞEYİ GÖRMEZDEN GELDİNİZ. yalan mı

ADAMSAN25 Nisan 2018, Çarşamba - 11.04

ya düğün salonundaki memurluğunu bırakırsın yada encümenlikten istifa edersin. iki taraftanda ücret alamazsın. Denetim mekanizmasında olduğun bir kurumda aynı zamanda maaş alamazsın. adamsan haram helal biliyorsan birinden istifa edersin.

Reis25 Nisan 2018, Çarşamba - 10.58

Yarası olanlar nasıl bağırmaya başladılar özellikle düğün salonunda büyük çelişkiler var yazın kardeşim bu millet herşeyi görüyor artık ak partiye zarar veriyorsunuz kimse kendini bir şey zannetmesin adamın gölgesinde yürüyorsunuz bu zamana kadar yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ederim velhasıl kabak tadı verdiniz bunuda fanatik bir Ak partili olarak cani gönülden söylüyorum

KURUCU ÜYE25 Nisan 2018, Çarşamba - 10.26

Sayın işçi encümen gerçek tabandan gelen resicileri partide bitirip Reise hakaret eden 14 yıl sallayanları başkan yaptınız okula başörtülü öğretmenleri sokmayanların namz kılanlara hizbullah diyen CHP / İYİ partili olanları teşikilatta yönetim kuruluna aldınız gıkınız çıkmıyor. biz yıllarca neyin mücadelesini verdik. birde bu konuları açıklasan diyorum. REİSE hakaret eden altını oyanlarla nasıl birlikte oldunuz onu diyorum

Muhasebeci kenan benzetmesi çok iyi25 Nisan 2018, Çarşamba - 10.24

Evet çok doğru yazmış arkadaş ahmet bey sinan Bşk. Hacca giderken dost bildiklerinin nerden bilsin ki kuyusu nu kazaçağını ne yaptılar ne kadar kalaycılı ve yeni kurulacak teşkilatta onlara göre sorun yaratacak adam varsa dışarı süreç böle başladı.şimdi ne oldu vatandaşa sorun hatta anket yapın bakalım bir kaç kişi haricinde bu teşkilatı kimse istemiyor bu işler Zenginin cenazesine Zenginin düğününe gitmekle olmadığını çok iyi biliyorsunuz.

HERKES OKUSUN !25 Nisan 2018, Çarşamba - 10.13

“hayber savaşının vukû bulduğu gün resulullah (s.a.v.)in ashâbından birkaç kişi gelerek ‘filân şehit, filân şehittir!..’ dediler. nihayet bir kişinin yanına vararak ‘bu da şehittir!’ dediler. bunun üzerine resulullah (s.a.v.): “hayır! ben onu aşırdığı bir hırka yahut yağmurluktan dolayı cehennemde gördüm.” buyurdu. (müslim, îmân 182. ayrıca bk. dârimî, siyer 48.

YİYİN EFENDİLER25 Nisan 2018, Çarşamba - 09.41

Bu harmanın gelir sonu, kapıştırın giderayak! Yarın bakarsınız söner bugün çıtırdayan ocak! Bugünkü mideler kavi, bugünkü çorbalar sıcak, Atıştırın, tıkıştırın, kapış kapış, çanak çanak... Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin, Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin

Bekri Mustafalara Gelsin !25 Nisan 2018, Çarşamba - 09.34

Bekri Mustafa, yoksul bir mahallede bir caminin önünden geçmektedir. O sırada musallada bir tabut vardır, fakat namazı kıldıracak imam ortalarda yoktur. Cemaatin beklemekten canı sıkılır ve başında kavuğu sırtında cübbesiyle ordan geçen Bekri Mustafa'yı hoca zannederek namazı kıldırmasını söylerler. 'Yok ben hoca değilim' dese de dinlemezler ve zorla öne geçirirler. Bekri Mustafa namazı kıldırdıktan sonra tabutun örtüsünü açar ve ölünün kulağına bir şeyler fısıldar. Cemaat ölüye ne söylediğini merak eder. Bekri Mustafa gülerek cevaplar: “Sen şimdi aramızdan ayrılıp ahirete gidiyorsun. Eğer orada, bu dünyanın ahvalini sana sorarlarsa, Bekri Mustafa imam oldu dersin. Onlar durumu anlar...” dedim. BIRAKIN ARTIK BEKRİ MUSTAFALAR NAMAZI KILDIRACAK ÇOK İMAM VAR. KENDİNİZİ VAZGEÇİLMEZ ZANNETMEYİN !

Ağlama duvarında MUHASEBECİ KENAN25 Nisan 2018, Çarşamba - 09.24

Remzi bey son yazdığınız yazıdan dolayı size namütenahi müteşekkirim. Gazeteniz bazılarının “ağlama duvarı” olmuş. Facebook’ta bir encümen arkadaş hayat hikayesini yazmış, ancak biraz eksik bırakmış. İlk onu tamamlayalım. Bu encümen arkadaşı CHP DEKİ MUHASEBECİ KENAN ‘ a çok benzetiyorum. Sahibi ne derse hemen onu yapıyor. Sinan Başkan Döneminde Bu arkadaş “MUHASEBECİ KENAN” rolündeydi ilçe teşkilat seçimlerinde akrabalarını yani SAFİTÜRKLERİ üye ederek salt çoğunluğu elde ettiler ve Sinan başkanı kağıt üzerinde deviren en baş müsebbiptir. O gündür bu gündür akp arifiye İlçe teşkilatı SAFİTÜRKLER den ve MUHASEBECİ KENAN dan sorulur. Bu arkadaşın yükseliş trendine bakarsanız. Muhasebeci, ilçe teşkilat başkan yardımcısı, encümen ve son olarak ta Yaz ayı geldi Belediyenin SAĞILMA vakti geldi Hanlı Düğün Salonu sorumlusu. Bunlar bilinenler. Bu MUHASEBECİ KENAN Arifiyenin En büyük Emlakçısı aynı zamanda. Belediyedeki nüfuslarını kullanarak pirim edecek yerleri önceden haber alıp İl dışındaki iş adamlarına ALTIN tepside sunuyorlar. Devamı gelecek

Cevat Kabil25 Nisan 2018, Çarşamba - 09.21

Remzi bey teşkilatın göreve başladığı 1 yıl olmadı Meclis üyelerinin yüzde 80 değişti neyin yorgunluğu sonra yapılan yorumları suç unsuru taşırsa yazana aittir diyorsun doğru ve açık haber yaparsan kimse suç işleyecek bir şey yazmaz gazetecilik teşkilatın tümünü suçlamak doğru değildir yorumlarınızda açık isminizi kullanın eleştirilerinizin yapıcı ve uyarıcı olsun

Cevat abi..25 Nisan 2018, Çarşamba - 09.16

abi ben gençlik kollarındayım Allah aşkına size soruyorum doğru yapan varsa siz açıklayın başkanın bir yanlışına dur diyen varsa siz açıklayın da bilelim. ismimizi nasıl yazalım hemen başkanımız operasyon yaptırıyor abim benim.

Ünsüz düşmesi25 Nisan 2018, Çarşamba - 09.14

Gezdiğiniz araçların otobüsün mazotunu da siz mi koydunuz ? Merak ediyorum. Sizden başka Afrin'ê giden kaç teşkilat var acaba ? Amacınız ne idi ? Afrin sizin için bu kadar değerli ise Afrin şehidimiz çin Karasu'ya aynı otobüsü niçin kaldırmadınız?

Bal tutan yalarmış25 Nisan 2018, Çarşamba - 08.58

Herkes çok çalıştı ama herkes milletin balına parmağını dibine kadar sokmadı. Çocuklarınızı ihmal etmeyin . Çok çalışmak için tüm teşkilatı üç soyadından oluşturmayın bırakında biraza başkaları çalışsın.

Ahmet beycim25 Nisan 2018, Çarşamba - 08.47

Siz hem encümensiniz hem de belediyede düğün salonunda hangi kadroda müdürlük yapıyorsunuz. bu yasal mı etik mi. belediyeden yüklü maaş alan altına araba verilen ama bir türlü işe gitme fırsatı bulamayan siz belediyenin yaptığı yanlışlara nasıl yanlış diyeceksiniz zaten bugüne kadar hiç biriniz demediniz.bize bunu açıklarmısın. BL plakalı araçla özel işlerinizi görüyormusunuz benim şahit olduğum durumlar var ondan soruyorum.imdi bu yazıyı öyle uzatırım ki ilçede gezecek hal kalmaz sizde ama biz yine insaflıyız. adamsanız dava diyorsanız yorulduysanız artık ilişkiler çıkar üzerine kuruluyorsa bırakıp giderseniz sizler için daha hayırlı olur. inanın bu millet sizden hepinizden nefret ediyor yaptığınız sşizin mübah gördüğünüz herşeyi görüyor duyuyor veyselcim size ve tüm encümen ve teşkilatlara da soruyorum ben remzi beyi doğru dürüst tanımam. geizyorsak kendimiz paramızla geziyoruz belediyeden rant elde etmiyoruz diyorsunuz şimdi bende size soruyorum sayın yazar belediyeden nasıl rant elde etti bunu açıklamazsanız namertsizniz milletin malına kim göz dikti ise hesabını soracaz. kaldıki belediye verdiği işleri açık ihale ve tekif almak şartı ile şeffaf yapmıyor mu söylediklerinizden bu anlam çıkıyor veysel bey. asıl sorum şu. siz ağlama makamında değilsiniz hergün akşama kadar beraber yemek yediğiniz encümen ve teşkilat arkadaşlarınızla belediyenin yapmış olduğu ki siz söylüyorsunuz bir usulsüzlük rant yada yolsuzluk varsa bunu ilk görmesi gereken ve dur emesi gereken kişiler siz değilmisiniz. öyle alamanyalarda gezip arifiye habere gezme haberleri yaptırarak teşkilatçılık olmaz veyselcim. iyi insan olabilirsiniz. ancak adam olmak beytülmala sahip çıkmak haksızlık karşısında susmamakbu adamların işi. şimdi yazıyı okuduysanız elinizi başınızın arasına koyun ve millete ne yaptınız hangi yanlışa dur dediniz hangi garibanın hakkını korudunuz bir düşünün tabi. İMAR İŞLERİNİDE ZAMANI GELDİĞİNCE YAZARIM hemde açık ismimle hiç birinizden de korkmuyorum .Allah yanlış yolda olan kim varsa islah etsin. kalın sağlıcakla

Halk Özel Harekat25 Nisan 2018, Çarşamba - 08.30

Halkın hafızasıyla dalga geçmeyin. Kimse bir şey bilmiyor zannediyorsunuz. Biz her şeyi biliyoruz. Çalışmışlarda yorulmuşlarda çoluk çocuğunu ihmal etmişler. O kadar çok gezerseniz olacağı o.

Cevat Kabil25 Nisan 2018, Çarşamba - 08.20

Belediye veya teşkilat çalışmaları sokakta yapılmaz Akparti öneri ve belediye hizmetlerini teşkilatlarında istişare ve görüşmeler yapılır bahse konu olan parti AKPARTİ hata olur önemli olan hatada ısrar etmemek eğer bir hata yapan arkadaşımız varsa onu açık olarak hatası ile isim vererek söyleyin tüm teşkilatı töhmet altına almayın yorumlarınızı rumuz ile değil kendi isminizle yaparsanız daha inandırıcı olur hayırlı günler

Arifiyeli25 Nisan 2018, Çarşamba - 08.16

Madem cok yoruluyosunuz encumen beyler.burda bir cikariniz yoksa neden teskilat seciminde üc aile safiturk ünlü karakullukcu olarak coluk cocuk 200 delege yazdiniz.neden gencleri sizin gibi yakiyosunuz

Yarbay25 Nisan 2018, Çarşamba - 07.46

Kimse babasinin hayrina o koltukta oturmak icin kendini parcalamaz.bak ben ak partiliyim evimde oturuyorum niye menfaatim beklemedigim icin ugrasmiyorum.bal tutan parmagini dibine kadar yaliyor

Arifiyeli25 Nisan 2018, Çarşamba - 00.09

Başkanımız gerçekten çok iyi bir insan emin olun ararsınız Zaten böyle gözükmesinin tek sebebide hiç bir işe hayır dememek istemesidir. Fakat her işi bir kişi halledemez lakin bu onun farkında değildir hiç bir personeli ondan habersiz (çok basit işlerden bahsediyorum başkana bile gerek olmayan işlerden) iş yapamıyor niye sanki biz oyu personele verecez biz oyu yine sana verecez biraz rahat bıraksa gerektiği yerde müdahele etse çocuklara Arifiye Belediyesinin altın gibi bir personeli var bilgili anında cevap alabildiğiniz ender belediyelerden. Ak Parti acilen devlet kurumlarını olması gerektiği gibi çalıştırmalıdır. Devlet kurumunda siyaset olmamalıdır siyasetin sandıkta olmadığı bir ülke olduğumuz sürece bizden bi halt olmaz bana oy versin diye millete geliri olan veya olmayana ayni veya nakdi yardım veya görmemezlik veya duymamazlık bu işler bitmeli her şey hakkına göre adaletli bir şekilde Belediyeden alacağı hizmete haiz olan kişilere hizmet edilse ne siyasetçiye iş kalır nede başkana memur hizmetini yapar geçer arada çürük memur varsa onlarıda ayıklarsın iş biter ülke huzur ve refaha ancak böyle erer şuursuzca belediyenin maddi imkanlarnı kullanarak milletten oy almaya çalışarak değil.

Veysel ünlü24 Nisan 2018, Salı - 23.13

Remzi bey biz senin gibi belediyeden rant elde etmedik gezdiysekte ,yediysek kendi paramızı yedik

Bir dost24 Nisan 2018, Salı - 23.13

Kalemine sağlık en azından birileri belki kendine çeki düzen verir.tabii anlarlar sa ben bukadar halktan kopuk insanları partiden soğutan bir teşkilat Arifiye görmedi sadece gösteriş bir tane olumlu bir şey görmedi kimse değiştirin kardeşim millet istemiyor

V.M24 Nisan 2018, Salı - 23.02

Yahu neden Arifiye halkı adaray kaldırıldı neden bir hareket yok.Koyunlar gibi her şeye razı.Neden adaray geri gelmiyor.yaksa ötobüslerden rantmı saglanıyor.Buna bir el atinda adaray geri gelsin.Saygılar.

Gerçek dava öldü24 Nisan 2018, Salı - 22.48

Evet dediğim gibi gerçek dava 2003 te akp kurulduğu zaman teşkilatta olan arkadaşlar dı.fakat nasıl bir katakulle ile gerçek dava adamları silindi yerlerine kendi yandaşları geldi bu iş orda bitti.bana göre partide parmakla gösterilecek bir kaç kişiden başka herkez çıkar için orda bu iş böle yürümez bunun mebalını veremezsiniz halkı dinleyin arkadaşlar halk ne diyo

Adam Adam mi24 Nisan 2018, Salı - 22.44

Yazıyı okuyorum yazana bakıyorum. Adamı tanıyorum. Onun için kaygılanmıyorum.

Ümit24 Nisan 2018, Salı - 21.18

Teşkilattakiler ve belediye başkanı,önemli görevlerde bulunan Arifiyeliler şahsi menfaatlerini bir kenara bırakıp artık millet menfaatine çalışmalılar.Zaten küpleri yeterince doldu.Gözü doymayanın gözünü toprak doyurur.

abiler24 Nisan 2018, Salı - 19.24

sosyete pazarı için her mahalleden araba kaldıranlar builçenin köyleri buraya taşımak için ne yaptılar.teşkilat yalnızca ali başar belediye nasıl yönetiliyorsa teşkilatta aynısı çünkü alinin yapacagı bir şey yok.m.e.ç.vea.s. v.ü.hertürlü başkanı oynatıyorlar.abicimin adamları tek adam abi parti falan yok bu böyle biline

Tam isabet24 Nisan 2018, Salı - 17.46

Abi yazı halkın sesi gibi olmuş koyu bir ak partili olarak malesef yazılanlar doğru ben hala daha başkanın bu işlerde suçu olmadığına inanıyorum fakat teşkilat varmı benim için yok.işimiz bunlar yüzünden çok zor

Bosnak24 Nisan 2018, Salı - 17.45

Dusuncelerimizi dile getirdin sayin Adıyaman eline agzina saglik...

YEMEKTEYIZ24 Nisan 2018, Salı - 17.09

Kâr arifiyeye gelmedi falanda kara çıktı. Filancanın yurt dışı seyahatleri söyle geçti şu balığa gitti o yemek yedi bu düğüne katıldı dün sünneteydik şimdi iftar açıyoruz ziyarete gittik ziyaret ettiklerimiz bize geldi afrin yolcusuyuz hassa belediyesindeyuz programdayız kuğulu parkı gezdik kuğulu parkta yemek yedik canakkaleye geziye gidiyoruz bu hafta uludagdayiz falancanın düğününü yaptık ÇALIŞIYOR ADAMLAR .braz yapıcı olalım. Ellerinden geleni yapıyorlar. Daha ne yapsinlar

Yeter bırakın artık.24 Nisan 2018, Salı - 17.01

Bu yapı değismedikçe ilçenin geleceği hergecen gün daha kötüye gidecektir. Bu yapıyı kuran başkandan başlamak lazım değişime.

Emekli24 Nisan 2018, Salı - 16.58

Ilçenin gerçeklerini dosya yapıp ilgili makamlara göndermenin zamanı geldi. Milli irade malına herkes ilçesin e sahip çıkmalı.

vatandaş24 Nisan 2018, Salı - 16.48

Hem Yasal Uyarı var hem hakaret "Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir."

Oh ne ala24 Nisan 2018, Salı - 16.08

Hem.encumen hem memur yüklü maaş altında araba ama hep gezmelerde ilçeyi değil ülkeyi yönetiyorlar sanki. Siz8n yaptıklarınızın hepsini belki görmeyen bilmeyen vardır olabilir ama.unutmayin giren bilen sabreden ama birde gayba dokunduğu kahreden Allah var.

Reis hayranı24 Nisan 2018, Salı - 15.56

Arifiyede belediyecilik maaalesef tamda anlatığınız gibi hep hallederiz,bakarız yaparız mantığı var tamam arifiye yüz ölçümü olarak çok büyüdü katılıyorum ama işi, işi bilene değil yandaşa verirsen durum aynı sizin özetlediğimiz gibi olur maalesef halka hizmet hakka hizmet mantığından uzaklaşılmış partiye hizmet edenlerin belediye içinde kadrolaşmasına dönmüştür tabi sonuç ortada Teşekkürler

klaycılı24 Nisan 2018, Salı - 14.59

ak partili olmaktan utanın

Öperim seni remzi24 Nisan 2018, Salı - 14.19

Abicim ne ilkesi falan ben doğruyol dan geldim abicim ben adamı öper oyunu alırım banane milli görüşten abicim ben ihtisasımï efenin kahvesinde yaptïm doğruyolun eski başkanıda būtün gün efenin orda pişpirik oynardı bende o zaman ona yancılık yapardïm ne õğrendiysem ondan õğrendim milleti öp geç abicim

Reis24 Nisan 2018, Salı - 14.17

Çok ince mevzulara drğinmişsiniz lakin belediyede herkes birbirinin açığını bildiği için sistem gayet iyi çalışıyor gazete geldiğinden beri ortalıkta bir telaş hakim takip ediyoruz son sözü millet söyleyecek beyler yol yakınken kendinize gelin hizmet edin

esnaf24 Nisan 2018, Salı - 14.04

doğru diyosun

METAL YORGUNLUĞU24 Nisan 2018, Salı - 13.44

Remzi bey bu arkadaşlarda metal yorgunluğu olması mümkün değil hiç çalışmadılar çünkü. bunlarda başka bir şey var başka bir hal var.

Dava Adamı24 Nisan 2018, Salı - 13.32

Sosyal medyalarında kul hakkından, İslam hukukundan söz edenler harama kul hakkını yemeğe ,beytül malın talan edilmesine devlet imkanlarını özel işlerinde kullanmaya emlakçılık yapmaya görev tahsisli araçlarla özel aracı gibi kullanmaya gelince her şeyi unutuyorlar. Haksızlık karşısında küçük kişisel hesaplarla susanlar taraflarını belli etmeyenler tavırlarını güç ve paradan yana koyanlar sözde islamı temsil ettiğini zannedenler siz DİLSİZ ŞETANSINIZ. Ben demiyorum Allah diyor.

Arifiyeli24 Nisan 2018, Salı - 13.29

Tespitler harika.. ama sıkıntı şu ki seçime 2-3 ay kala bizim insanımızın gözü boyanıyor vaatlerle bu şahıslar maalesef ama maalesef tekrar başa geliyor..sandık başına geçtiğimiz de lütfen bizi unutanları bı sefer biz unutmayalım ve cevabımızı orda verelim..saygılar..

Burhan24 Nisan 2018, Salı - 13.25

Her yere araç kaldırtan teşkilat ve encümenler koltuklarda ön sıralarda yerlerini alırken afrin dahil gidilmedik yer bırakılmaz iken Karasu Şehidimizin cenazesine araç kaldırmışlar mı acaba yada kaç kişi gitmiş. Anlayış bu olduğu sürece ilçeye bir şey katamazlar maalesef.

NAZMİ D24 Nisan 2018, Salı - 13.14

gençlik kollarında var biraz hareket oda yetersiz kalıyor diğerlerinden de bekliyoruz..!

sapancalı24 Nisan 2018, Salı - 13.10

Arifiye gerçekten değişmeli

kudal24 Nisan 2018, Salı - 13.08

Cok dogru 'aynen katılıyorum cogusu kendi kişisel hesap peşinde dava anlayışı kalmadı hezimet yaşayacaklar.

Bilirkisi24 Nisan 2018, Salı - 13.07

Birisi başkanın hatalarını eksiklerini kendisin e söylemeleri gerektiginimi söyledi sanki .Allah aşkına baskan elestriye açık mi. Kurumda gundemarifiyeyi takip etmeyi yasakladığını duydum.halbuki eksikleri söylemek kötülük değil iyiliktir.

Arifiyeli24 Nisan 2018, Salı - 13.06

Remzi bey tespitleriniz çok güzel lakin bunlari anlayacak baskanlar ve meclis üyeleri lazim. Meclis üyelerinin hemen hepsi belediyenin organlarinda görevli ama malesef encümenler iaşelerini belediye üzerinden yapmaktadırlar. Sloganları “ haram helal ver allahim zalim kulun yer allahim” olmuş. istisnalar varmıdır devede kulak.

KURUCU ÜYE24 Nisan 2018, Salı - 12.56

Balık baştan kokar. O listeleri kim yaptı ona bakmak lazım.

BAŞKAN RTE24 Nisan 2018, Salı - 12.54

Bir tanesi bir yanlisa dur denismi acaba. Çoğu olaydan haberleri bile yok. Halkın kendileri için konuştuklarını duysalar herhalde ilçeyi terk ederlerdi.

AK partili24 Nisan 2018, Salı - 12.52

Tercuman oldunuz icimizdekilere remzi beycim

Arifiyeli24 Nisan 2018, Salı - 12.39

Sayın editör bir tespiti unuttunuz. Malum teskilat ve encumenlerimizin tamamina yakını *hepsi degil* ne milli gorus çizgisinden nede Ak Parti vizyonundan geliyorlar. Bir çoğunun teskilatlandigi yer hatta bazılarınin Reise hakaret etti yer olan efenin kahvesidir. Aga babalarida o cizgiden gelmistir.

Osman kaim24 Nisan 2018, Salı - 12.37

Evet sevgili kardeşim bazı konularda çok haklısın biz hala kendimizi ufak belediye zannediyoruz ama biz büyüdük büyüdük ve kocaman bir belediyeyiz Bundan 15 sene evvelki belde belediye değiliz kocaman bir belediyeyiz maalesef bazı arkadaşlar bazı şeyleri bilmiyor veya bilmek istemiyor hele hele meclis üyeleri meclis üyesi kardeşlerim lütfen kendinize gelin ve çevrenize bakın örnek serdivan belediyesi ne bakalım uçtu gidiyor siz ya yürümesi bile beceremiyorsunuz çok ayıp biraz Sizler başkanı çalışacaksınız Başkan eksiklerini göreceksiniz başkana gideceksiniz ama Sizlerde maalesef Allah bir aylığına veya varsa inecek bir şeye git Yok öyle bir şey görevinizi yapın ya oradan oraya bırak Herkese hayırlı günler diliyorum üzdüysem özür diliyorum

REİSCİ24 Nisan 2018, Salı - 12.22

Yazı süper olmuş. dilimize tercüman olmuş . Ancak fazlası var diyebiliriz. Tabikii anlayana

Ak Gençlik24 Nisan 2018, Salı - 12.08

Adamın dibisin remzi abi kalbimden geçenleri kaleme almışsın tebrik ediyorum seni ancak bu yazıyı teşkilat ve mejlis üyeleri idrak edemezler birazdaha kahve azıyla yazmış olsan belki kagaları basar.

A sandal24 Nisan 2018, Salı - 12.06

Evet kardeş vatandaş gemiyi yürütenle gemiyi deleni çok iyi tanıyor biliyor zamanını bekliyor

rumuz24 Nisan 2018, Salı - 12.05

muhteşem tespitler bravo...bahsettiginiz ilkelerden uzak cünkü arifiye o ilkeleri benimseyemenler tarafından yonetilmekte/yonlendirilmekte

Yazarlar