H.Remzi Adıyaman

H.Remzi Adıyaman

Başkan’ın atalet hali beni üzüyor H.Remzi Adıyaman

Başkan’ın atalet hali beni üzüyor

Türk Dil Kurumu Güncel Türkçe Sözlükte “atalet” için dört tanım verilmiş: 1. Tembellik 2. İşsizlik, işsiz kalma 3. İşlemezlik ve 4. Süredurum. Kelimenin ikinci anlamı ekonomik, dördüncü anlamı fizik’e ilişkin kısmen teknik bir terim olduğundan, başlıktaki kullanımın doğrudan tembellik ve işlemezlik anlamlarına gönderme olduğu malumunuz. Peki kronik atalet, tembellik ve işlemezlik kelimeleri durduk yere, ortada hiçbir sebep yokken bir yazının girişinde niçin bodoslama zikredilir merak ediyorsunuzdur. Sebepsiz değil tabii, şöyle izah edeyim:

İLÇE SAKİNLERİNİN GÖNDERDİKLERİ HABERLER ANLIK OLARAK GÜNDEME GETİRİLİYOR

Şu an bu yazıyı okuduğunuz haber sitemiz yayına başladığından beri, WhatsApp Haber Hattı’nın da ilçe sakinleri tarafından keşfedilmesiyle birlikte, en küçüğünden en büyüğüne, en yalınından en kompleksine sorun ve problem olarak değerlendirilen her şey anlık olarak editörümüze ulaşıyor ve Arifiye ölçeğinde haber değeri taşıdığı takdirde yine anlık olarak gündeme getiriliyor.

ANCAK BAZI KİŞİ VE KURUMLARI BİRAZ RAHATSIZ EDİYOR

Tabi bu durum, adı geçen irili ufaklı sorunları gidermekle, ya da en azından sorunların giderilmesi için çaba sarf etmekle mükellef kişi ve kurumları biraz rahatsız ediyor. Daha doğrusu etmiş. Arifiye’nin çok da büyük bir yerleşim yeri olmaması nedeniyle insanların kendileri ya da bir başkalarıyla ilgili fikir eleştiri ve görüşleri öğrenmesi zor olmuyor. Bir şekilde kulağınıza çalınıyor.

BAŞKAN KARAKULLUKÇU’NUN RAHATSIZ OLMASINA ÜZÜLDÜM

Vatandaşın muhabiri olduğu haberlerin Gündem Arifiye tarafından yayınlanması ve bu haberlerin yoğun ilgi görmesi haberin doğrudan ya da dolaylı muhatabı olan bir dünya ismi rahatsız etmiş. Hatta bazılarını rencide(!) bile etmiş. Ancak bunlar mühim değil. Mühim olan rahatsız olduğunu dile getirenlerden birisinin de Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu olmasıdır. Sayın başkanın bu rahatsızlık durumunu işittiğimde açıkçası bir hayli üzüldüm. Çünkü amacımız ne bağcıyı dövmekti, ne de üzüm yemekti. Yalnızca bir eksikliğin usulünce ikmalinin sağlanması için mikrofon görevi görmekti. Bu, halen daha böyledir.

SAYIN BAŞKAN BENİM DESTEKLEDİĞİM BİR İSİMDİR

Sayın başkan aday gösterildiği ilk günden itibaren şahsen Arifiye için önemli işler yapabileceğine ve kişiliğine güvenerek ilçemiz için ideal başkan olarak gördüğüm ve desteklediğim isimdir. Halen daha öyledir. Fakat, insanoğlu fıtraten yorulmaya, bedeni ve ruhsal temposunu yitirmeye, yılmaya eğilimli bir varlık. Sayın başkan göreve geldiği andan ilk başkanlık döneminin sonuna kadar bedeni ve ruhsal temposu maksimum seviyede olan, sürekli yeni arayışlar ve ilçeye yeni artı değerler kazandırmanın derdinde olan bir grafik çizerken, ikinci başkanlık döneminin hemen başından itibaren bir atalete düştü. Vatandaşla olan kişisel ilişkilerindeki kabiliyetini halen başarıyla uyguluyor olsa da, gözlemlediğim kadarıyla sayın başkanın bu meziyeti artık etkisini ve başlangıçta sahip olduğu “çalışkan başkan” imajını kurtarmaya yeterli gelmiyor. Başkanın içerisine düştüğü atalet hali sanırım tüm belediye birimlerine ve personeline de sirayet ediyor olacak ki, haber değeri taşımayan ihbarlar için vatandaşı dilekçe yazmak üzere belediyeye yönlendirdiğimizde, “oradan bir sonuç alamıyoruz, dilekçe yazmanın hiç bir anlamı yok” mealinde tepkilerle karşılaşıyoruz. Sayın başkanın içerisine düştüğü atalet hali, kurumsal olarak belediyede de işlemezlik şeklinde tezahür ediyor.

SAYIN BAŞKANDAKİ GENEL İŞLEMEZLİK HALİ BENİ ÇOK ÜZÜYOR

Sayın başkandaki atalet ve buna bağlı olarak belediyeye sirayet eden genel işlemezlik hali beni çok ama çok üzüyor. Bir Arifiyeli olarak ve sayın başkanın çok eskiden beri bir dostu olarak, şahsında ve kurumunda gördüğüm(hatta görmek zorunda bırakıldığım) bu tıkanıklık için bir kaç söz etmek, haber edite etmek, kırmadan, rencide etmeden ama sözü de esirgemeden, dost acı söyler kabilinden ikaz etmek haktan ziyade bir dostluk ve hemşehrilik gereğidir diye düşünüyorum.

BENİM SAYIN BAŞKANA SÖYLEYECEĞİM, YAPICI ELEŞTİRİLERİ BİR NİMET BİLMESİ

İşin doğrusu, başkanın atalet halinden çok beni üzen bir şey varsa, o da kendisini seçmen olarak desteklememe, başarılarıyla iftihar etmeme, yurt içinde yaptığım ziyaretlerde kendisinden övünçle bahsetmeme rağmen, dost acı söyler diyerek ve bir şeyleri geri kazanmak amacıyla yaptığım eleştirilere celallenmiş, ve kendisine konduramadığım refleksif tutumlara girişmiş olması olmuştur.  Ama olsun. Benim sayın başkana söyleyeceğim, kendisine yöneltilen yapıcı eleştirileri bir nimet bilmesi ve kamuoyu denetiminden çekinmemesidir.

Kendisinin bir süredir kronik olarak yaşadığı atalet halinin sonlanması için şifa kaynağı olabilir bu eleştiriler. Bu ise, 2019 yerel seçimlerine kadar ki dönemde, hem İsmail Karakullukçu, hem Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, hem de Arifiye için en iyisi olacaktır.

Haftanın Alıntısı

“Arifler her daim nasihat eyler

 Aklı olmayanlar öğüdü neyler

Dost dostun sözünü yüzüne söyler

Doğru söz söylemek düşmanlık mıdır”

Aşık Sümmani

Bu makale toplam 3191 kez görüntülendi!.

Dikkat! YASAL UYARI: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Üzülme29 Mart 2018, Perşembe - 18.50

Şurada bir yıldan az bir süresi kaldı sayın yazar onun için üzülmeye değmez

HÜSEYİN BEY'e21 Mart 2018, Çarşamba - 14.24

Hüseyin bey bir Ak Partili olarak sizlere bazı konularda hak veriyorum. Ama daha açık yazacak olursak zaten başkanımız her yerde ifade ettiği gibi kendisi Ak Partili değil. Bizler bugüne kadar REİS'in hatırına yok 17-25 FETÖ ile mücadele kapsamında oy kaybetmeyelim kaygısıyla bağrımıza taş bastık evet verdik. Ama inanın artık sevgili başkanımıza Ak Partililerden oy yok .% 55 Ak Partilerin tamamı aynı fikirde. Peki bu başkana kim bu kadar çok oy veriyor chp ve hdp tabanı nedenini de herkes biliyor. maalesef oy verdiğimiz encümenlerimiz yemek ve ziyaretten öte gidemedikleri gibi bugüne kadar tek adamın yaptığı hiç bir işe yanlış bile dememişlerdir. Muhalefet tabikii olmalı ama muhalefet yapmak içinde encümen olmak gerekmiyor nerede muhalefet partileri temsilcileri hangi yanlışı dillendirmişler bugüne kadar hiç. ben inanıyorumki ülkede tüm siyasi farklıkları bu kadar susturmayı beceren başka bir belediye yoktur. susturma yöntemlerini burda yazıpta kimseyi zan altında bırakmayacam zaten herşey biliniyor. başkan teşkilat ve encümenlerin tamamı değiez ise bu gidişe milletin sandıkta dur diyeceğinden eminim. Cumhurbaşkanımız değişin yeter metalsiniz dedi zaten. saygılarımla

hüseyin Yüsküp21 Mart 2018, Çarşamba - 11.01

Kıymetli arifiyeli dostlar 2014 secimlerinde sayın Başkan rekor oy alarak secilmedimi aday gosterilirse aynı oya yakın oyla secilmeyecekmi bu gün başkanı elestiren akp li arkadaşlar o gün de şu yada bu sebepten ona oy vermiyecek mi muhalefet olarak bizler her seçimde anlatmaya çalışıyoruz davuluda tokmagida aynı adama verirsen o ne çalarsa onu oynarsin ister üç ayak çalar ister harmandali seçim zamanı istikrar diyonuz 17 encumenin 16 sını aynı partiye veriyorsunuz çözüm şu en azından meclis secimlerinde muhalif adayların sayısını yukseltelim ki koltuğu sallanan başkanlar daha sıkı çalışsın muhalefete de söz hakkı verelim ki rekabet kizissin ve yoneticiler ATALET ve REHAVETLE Hareket etmesin yoksa rekor oylarla başkan seçilenler kerameti kendinde ararlar SAYGILARIMLA

Kayhan Adıyaman21 Mart 2018, Çarşamba - 00.38

Yıllar önce gazete çıkarırken şöyle bir anımız olmuştu; Sayın İsmail Karakullukçu başkanımız şaka ile karışık sayın milletvekilimiz Hasan Ali Çelik e Kayhan bizle çok uğraşıyor hep olumsuz haberler yapıyor diye sitem etmişti değerli millet vekilimiz Kayhan sizi eleştirmiyordur size ışık tutuyor yol gösteriyordur diye cevap vermişti gerçekte olanda oydu gazeteciler halkın şikayetlerini gündeme getirir ve gerçekten objektif olarak yol gösterir anlayana.. Kadriye hocama yapmış olduğunuz yorumu hiç hoş bulmadım Cihan bey yalnız değerli hocam sizin de haberden duymuş olduğunuz rahatsızlığı hiç anlamış değilim!!

Yolcu20 Mart 2018, Salı - 18.51

Sayın başkan bizleri Arifiye Koop'a mahkum etti.Şoförler hazımsız doyumsuz,öğrenci kıyafetli ortaokul ve lise öğrencilerine kimlik sorma,yaşlılara ücretsiz seyahat hakkı var diye azarlamalar..Adarayı kaldır çoğunluğa değil azınlığa hizmet et.Başkan kendi oturduğu dalı kesiyor farkında değil.İmar da yanlışlar,mağduriyetler...KRAL ÇIPLAK ...diyince de kopsun yaygara...

Arifiyeli20 Mart 2018, Salı - 15.56

Remzi Adıyaman abicim yapmış olduğun bu yol dogru yoldur devam et abi biz arifiyeliler her zaman arkandayız sayın başkan bu işi kabul ettiği vakit başkanlığın gerektiği herşeyi ben yaparım diye kabul etti sanırım eğer bunu kabul ettiysen bu işi dost doğru yapacaksın eğer yapamıyorsan kapı orda bırakacaksın başkanlığı yapabilecek bu işin altından Kalka bilecek kişi yada kişiler işin başına geçecek işi ehline vereceksin Başkan

Karakuş20 Mart 2018, Salı - 09.46

Herhalde başkan emekliliğe hazırlanıyor.Seçmen yerine küpü ile uğraştığına göre.Küp dolunca emekli olur artık.Ama hesap gününü unutmamak lazım.ADALET....Ne güzel kelime...

mühendise20 Mart 2018, Salı - 08.45

mühendis abi abicim arifiye de tek adamı oynuyor her işi kendi yapmaya çalışıyor. ne mühendisine ne başkan yardımcılarına kimseye güvenmiyor. üç tane başkan yardımcısı var dikkatinizi çekerse hepsi pasifize edilmiş. başkandan habersiz hiç birşey yapamıyorlar. abicim çok iyi ders çıkarmış fetodan. etrafındakileri oasifize et sen tek adamı oyna. ancak belediyecilik ekip iş dir senim ekibin yoksa hastanelerde gider başka şeylerde gider. atalarımız ne güzel demiş "eşşek ölür kalır semeri insan ölür kalır eseri" bizim başkanın ne bırakacağı ölmeden belli olmuş.

Sosyal medya mağduru başkanımız var20 Mart 2018, Salı - 08.16

Başkanımız sizden sonra facebook u icat etti belli ki yazım hatası üstüne yazım hataları birde eğitimcilikten gelecek olacak ki ilkokul mezunu adamın yapmayacağı hataları yapıyor imla kurallarını hiçe sayıp türkçemizi katlediyor iken belediyenin hatalardan geçilmemesi gayet normal,gayet net,gayet açıktır. Başkanımızı öncelikle halk eğitim merkezinden başka yollardan yararlanacağına kendisine tavsiyem okuma yazma kurslarına kayıt olup dil bilgisini geliştirmesidir.

Süleyman Gündüz20 Mart 2018, Salı - 08.05

sayın yazar yazınızı ince hassasiyetle okudum, burada başkanın size karşı olan tavrını veya tepkisinide az çok tahmin edebildim peki başkan bunları bir dost uyarısı yerine neden böyle bir yaklaşım sergilemiş anlamışta değilim. başkan özünde iyi biri olabilir fakat takip ettiğimden çıkarttığım şu,sokaklar mahalleler gerçekten yatırım yapılmamış peki başkanın yatırım yapmış olduğu başka bir ytırım yok mudur? mesela belediye araçlarını yenilemiş olma durumu?veya alt yapı?veya spor tesisleri?kaldırımlar,parklar boyle yatırımlar yaptğı için yollara önem vermemiş olabilir mi?

muhendis20 Mart 2018, Salı - 07.27

Remzi bey bu belediyede sadece islemezlik değil üst düzey isbilmezlikte var. Yapılan işlerde onlarca mühendislik hatasının yanında bu kadar da olmaz dedirten saçma sapan buluşlar oluyor güzelim ilcemizde. Benim anlmadigim şey bir Allahın kulu bu hatalar yapılırken başkanı uyarmiyormi yoksa o inadına bodoslama anllik kararlar verip oylemi icat ediyor bu eserleri merak etmiyor degim

Bilirkişi20 Mart 2018, Salı - 06.45

Işını bilmeyen çavuşlar diye bir atasozu var belediyemiz yaptığı fuzuli harcamalar ile yandaşları besleme her agzini açama bal çalmasaydı inanın serdivana beş çekerdik. Çünkü bizim gelirimiz daha çok organize sanayi imar 1 8 uygulaması iyi para kazandık ama ortada iki parktan başka bir şey yok maalesef

# inanıyorum ki #20 Mart 2018, Salı - 06.00

Çıkmadık candan Ümit kesilmez.. Arifiye deki metal yorgunluğunun ;yine Arifiye'li seçmenler tarafından çözüleceği kanaatindeyim. Editörümüze şahsım olarak teşekkür ediyorum. 1712 kişi yazısını okumuş. Keşke ; 1712 fikir beyanı bu sayfada yazılı olsaydı. 2019 da Arifiye'mize bld.bşk. olacak adayın Sakarya büyükşehir bld.sinin çarkına akan suyun ; yönünü değiştirebilecek kabiliyette olması gerekiyor. Zor Mu ? Bence Değil

Hasan6119 Mart 2018, Pazartesi - 22.23

Abi sanki beynimizi okuyorsun tbr.ve tşk.Remzi abi süper yazı olmuş devamını bekliyoz bizi dinlemiyorlar ama seni mutlaka dinlemek zorundalar konum farkı devam abi sana tam destek

Osman Kaim19 Mart 2018, Pazartesi - 18.11

Sevgili Remzi Adıyaman yazılarını okudum anladığım kadarıyla başkanı biraz fazla ağır olmuyormuş sözleri Bence yapılan eleştiriler biraz fazla kaçmış terazinin topuzu fazla ama tabii ki eleştirin de haklı yönlerin bayağı var Örneğin Geçen hafta yazdığın yazılardan Arka Sokaklar ımızın bilhassa maalesef hiç bakılmamış Yaklaşık dört beş seneden beri Biraz daha başkan kendi yönettiği adamlarına Örneğin Başkan Yardımcıları Örneğin daire müdürleri oralarda oturacağına boş zamanlarını arabacıalanı hastalarda çevresini biraz geçseler baksalar insanlar nasıl geçiliyor nasıl yaşıyor yolluyorum Yolları nasıl insanlar bataklar da bazı yerler maalesef bataklar da devam ediyor Onun için Sayın Karakullukçu ya da tavsiyem orada oturmaktansa arka sokaklara biraz da gitmesini tavsiye ediyorum belki bana kızacak Grup Karakullukçu ama ama lütfen kızmasın O benim için çok Sevgili dostum kardeşim benim sevimli Adıyaman'a da teşekkür ediyorum bu yazılarından dolayı hoşçakalın Ben Tabii şu anda yurt dışında olduğum için sadece bu kadarını gördüm yazıyorum herkes Teşekkür ederim sağ olun

ak partili19 Mart 2018, Pazartesi - 17.24

(eski mücahitler hepsi oldu müteahhit) diyen kardeşim, partide mücahit mi kaldı hatta ak partili bile yok denilecek kadar az. diğer partilerde mücadele edip kendine yer bulamayan, güçlü bir parti olsa yine orada yer alacak olan bir çok kişi oldu (olduruldu) akpartili

Agirlik19 Mart 2018, Pazartesi - 15.31

baskan agirligini koymaya baskadi bu haberlerden sinra kendine geldi birseyler duzeliyor ve ben mutlu oluyorum.Tesekkur ederiz Remzi Adiyaman.

REİSCİ19 Mart 2018, Pazartesi - 15.21

Bu ilçenin teşkilatı encümenleri yemek paylaşımları ve gezilerden fırsat bulup başkana yardım etseler vartandaşın sorunlarını iletseler belkide bu kadar kötü hale düşmezdik. yaptıkları tek şey gezmek yemek birde sen çok yaşa padişahım demek. böyle siyeset olmaz. bugünlere kolay gelmedik her seye el kaldır küçük hesaplar ve beklentiler içinde ol ondan sonrada facelerde hepsi haktan hukuktan bahsetsin tamam buraya kadarsınız halk nazarında da karşılığınız yok bunu böyle bilesiniz

ak partili19 Mart 2018, Pazartesi - 14.57

remzi beyin eleştirilerine katılmakla beraber Arifiye sayın başkan İsmail KARAKULLUK çu dan ibaret değil. meclis üyeleri de sorumlu yapılan tüm hatalardan. ancak meclis üyelerinin hemen hemen hepsi rahmetli Erbakanın sözüyle (eski mücahitler hepsi oldu müteahhit) burda başkan tek başına bir şey yapamaz bence suçun çoğu meclis üyelerinde. *en mühimide arifiyemizde yapılan/yapılmayan çalışmalar AK partiye zarar veriyor. hani bi tuzluk mahabbeti vardı hatırlayanlara. aday bir tuzluk olsa gene kazanır. BENCE TUZLUĞU gündem arifiye SALLADI olmadı tuzluğu değiştirmek lazım. çünkü en basit bir lokantada TUZLUĞUN YANINDA karabiber ve pul biber olur ama bizim arifiyede TEK TUZLUK çalıştığı için yapılan işlerin tadı da yok TUZU da.

ataletim abi kimene19 Mart 2018, Pazartesi - 14.56

son kez beni başkan yapın bu sefer hallederim abi söz abi arifiyeyi serdivana bağlatırım abi

Arifiyeli19 Mart 2018, Pazartesi - 14.52

Eleştirilere mutlaka devam etmelisiniz! Koskoca Arifiye araç park edecek yer yok! Kaldırımlar kırık, dökük. Kaldırımı olmayan caddeler var (Hakan caddesi, açmalar arası) ,Bozacı berbat halde.. Başkan iyi karakteri olması halkı ilgilendirmiyor! İcraat bekliyoruz.

kudal19 Mart 2018, Pazartesi - 14.48

Tebrik ederim güzel bir yazı

Ak gençlik19 Mart 2018, Pazartesi - 14.38

Remzi abi kalemine sağlık bir yazı bukadar güzel yazılır.anlayana

Tesekkurker Remzi Adiyaman19 Mart 2018, Pazartesi - 14.34

Tarafsiz oldugunuz ve insanlarin sikayetlerini sundugunuz icin tesekkur ediyorum.Sikayetlerimizi giz onune alip ayirim yapmadan yayinliyor ve gerekli kisilere duyurma sansini bize veriyorsunuz.Biz sayenizde bilmedigimiz konularuda buradan ogrenmis de oluyoruz.Tekrar tesekkur ediyor ve Baskanimizin bu sikayetler karsisindaki cabasinida gormus olduk .Baskanim duyarsiz kalmadiginiz ve bunca elestiriye karsi yilmayip eksikleri tamamlamaya calistiginiz icin sizde sagolun ve var olun.Iste bize boyle baskan lazim.Geri dondugun icin aramiza katildigin icin var ol baskannn

Dogru19 Mart 2018, Pazartesi - 14.24

Dogru soze ne hacet.Arifiye kenarda kalmis insanlarin artik duyarsizliga alisik yasamakta oldugu bir yerdi.Acikcasi biran once gitsin diye bakiyordum.Yaptiginz haberlerden ve insanlarin sikayetlerinden sonra birseyler degismeye basladi.Sayin baskanimiz insanlarla icice olmaya ve buradaki sikayetleri duxeltmeye basladi yavas yavas.Sindi ise yapmayabcalistiklari goz ile gorunmeye de basladi.Tesekkurler Remzi Adiyaman.Gayret gosterip sikayetleri duzeltmeye calisan Baskanimizada cok tesekkur ediyorum.Artik Baskanimiz caba gosteriyor ve beni utandirdi.Siz boyle biz Arifiyelilere duyarsiz kalmadiginiz surece gitmeyin heo o koltukda kalin baskanim

TAYFUN ÖZER19 Mart 2018, Pazartesi - 14.13

BEN BİR RESTAURANTA YEMEK YEMEĞE GİTTİĞİM ZAMAN YEMEKLERDEN ÖNCE SERVİS KALİTESİNE BAKARIM. GARSONLARIN ŞAHSİ SIKINTILARI ONLARI İLGİLENDİRİR VE BEN VERECEĞİM PARANIN KARŞILIĞINI İSTERİM. YANİ HASTA İSEN İSTİRAHAT EDECEKSİNİZ

Arifiye19 Mart 2018, Pazartesi - 13.54

Ney YÜZBİN :))))) kişiye mi ulaşmış site

Gerçekler acidir19 Mart 2018, Pazartesi - 13.43

Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz gezin ilçeyi görün gerçeği....

Arnavut19 Mart 2018, Pazartesi - 13.29

Sayın gündem arifiye başkanımız alışık değil böyle eleştirilere sitenize haber gonderenleri bile araştırıyor ona göre. Mökemmel çekime yardımcılarını göndermiş hani bunlar reisi bitirecek özçekim yapana

Arifiyeli vatandas19 Mart 2018, Pazartesi - 13.19

Sayin baskan kisilik olarak iyi bir insan.yanliz baskanlik ayri bir meziyettir.herkese soz vermek.herkesin istedigi yapariz tamam demekle olmaz.baskanlik agirlik ve ciddiyet gerektirir.herkese seni seviyorum opuyorum demek le isler yurumez.bu satten sonra da hicbir sey degismez.birde teskilatla arasi iyi olanlar belediye de yaptiramayacaklari is yok.bu boyle olmaz.boyle adalet olmaz.elestiri yapinca da kabul etmiyorlar.hic kimse kusura bakmasin.baskanlik kimsenin mali degildir.bu da boyle bilinmesi gerekir.yoneticilerin oraya vatandasa hizmet icin geldiklerinin farkina varmalari gerekiyor.

KAdir19 Mart 2018, Pazartesi - 13.16

Doğru söze ne hacet

Arifiye19 Mart 2018, Pazartesi - 13.07

Siz bildiginiz yoldan sasmayin..dogru herzaman dogrudur.dogrudan durustlukten odun vermeden calismaniz dilegimle

rumuz19 Mart 2018, Pazartesi - 13.04

Eleştirmek ile Elemek ayni kökten türemiştir yani eleştirmek: 'elemek,elden geçirmektir' kötüyü,çirkini,uygun olmayanı ayirmaktir. Eleştiriye kapalı olan eleştirden korkan kötü,çirkin,uygunsuzluklardan memnun olandir. Eleştiriye kulak veren için ise temizlenmek,saflaşmak için bir fırsattır

Halit YILDIZ19 Mart 2018, Pazartesi - 13.01

Selamun aleykum öncelikle bu tarz haber kaynağını yapandan ve hizmet edenlerden ALLAH razı olsun satın başkan niye rahatsızlık duyuyor burada kimse yalan dolan konuşmuyor kimse yalan dolan bir haber vermiyor herkes işini düzgünce tam yapmış olsa kimse durumundan rahatsız olmaz acaba arifiyede kaç kişi razı başkandan eminimki AKP. Ve sayın cumuhurumuz Recep Tayyip ERDOĞAN hatırına bu makamda duruyor ama insanlar bu sefer buna bakmaya bilir. Şimdi bu whatsap kanalını kuran kişiler demekki doğru yoldaymış ki rahatsız olanlar var ellerinize sağlık

Birisi19 Mart 2018, Pazartesi - 12.59

Sayın yönetmen 5. 6 paragraf yazı yazmışsın.bunca yıllık deneyimin var ama aynı şeyleri tekrarlayıp dirmuşsun.istegin eleştrin ne anlamadım son yazdığın 4luk olmasa...Sayın başkan atalet içinde olabilir inşallah düzelir sizde okuyucu olarak bizlere biraz adaletli olun.

helal olsun19 Mart 2018, Pazartesi - 12.55

bravo sayın Remzi bey kötü komsu insanı mal sahibi yapar.

Belediyeci19 Mart 2018, Pazartesi - 12.51

Başkanda öğüt alacak hal kalmadı Remzi bey. Ben yoruldum diyor. Basit işlerle uğraşıyor. Er kişi kişilerle değil işiyle ilgilenmez mi....

Yazarlar