Arifye’de eğitim seferberliği

Arifye’de eğitim seferberliği

PAYLAŞ:
Arifye’de eğitim seferberliği

EĞİTİM

Arifiye Kaymakamı Bekir Dınkırcı, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanlarına yönelik ‘Eğitim İşbirliği Koordinasyon Toplantısı’ düzenlendi.

Toplantıya katılım

Toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı J. Asb. Kd. Bçvş. Yavuz Erdal Türkgenci, İlçe Emniyet Komiser Yardımcısı Mahmut Aktemur, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gülaç,İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ayşin Kurban, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Murat Dilek, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

 

Konuşulanlar

Toplantıda; öğrenci-veli, veli-öğretmen koordinasyonunun önemi, okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, kariyer günlerinin planlanması, liselere giriş ve üniversitelere giriş sınavı rehberlik hizmetleri, halk eğitim merkezi çalışmalarında istihdam sadece çeyize yönelik kurslara bağlı kalınmaması üretime yönelik kurslar açılması, okullarımızda sağlık ve uygunluk denetimleri, kantin denetimleri, yurdu bulunan okullarımızda gıda ve sağlık kontrolleri, okullarımızda rehberlik hizmetinin arttırılması, okul servisleri, bağımlılık ile mücadele, okul çevresi güvenliği, okulların fiziki mekân ve çevre düzenlemesi gibi konular görüşüldü.

 

Liselere giriş sınavı

Kaymakam Dınkırcı, Liselere Giriş Sınavı ve Üniversite Temel Yeterlilik ve Alan Yeterlilik Sınavları için kalan dönemde başta rehberlik hizmetleri olmak üzere öğrenciler açısından yapılan çalışmaların koordinasyon içerisinde ileriye götürülmesini istedi.

 

Arifiye okuyor

Dınkırcı, ”Arifiye Kitap Okuyor“ Projesine de değinerek projeyle; çocukların, gençlerin var olan okuma alışkanlıklarının düzeyini yükseltmeyi, alışkanlığı olmayanlara ise okumayı sevdirmeyi amaçladıklarını belirtti. Dınkırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde yürütülecek projeyle ilçedeki tüm öğrencileri okuma dostu yapmayı hedeflediklerini dile getirdi.

 

Beslenme dostu

Ayrıca toplantıda “Beslenme Dostu Okul Projesi” ve “Arifiye Süt İçiyor Projesi” ile ilgili İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından bilgilendirme yapıldı. Proje ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılmasının hedeflendiği belirtildi.

 

İhtiyaçları sordu

Daha sonra Kaymakam Dınkırcı, toplantıya katılan Okul Aile Birliği Başkanları ve Okul Müdürlerinin taleplerini dinledi, ihtiyaç ve sorunlar hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantı sonrası Bekir Sıtkı Durgun Anaokulu ve İlkokulunda bazı sınıfları dolaşarak öğrencilerle sohbet eden Dınkırcı, okul kantininde de inceleme yaptı.

 

Dikkat! YASAL UYARI: Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Yorumcu'ya aittir.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz